Duo Kobi / Bolcsó

Koncerty, Gdańsk

Data 04.10.2013 19:00
Miejsce CSW Łaźnia
Adres Jaskółcza 1
Miejscowość Gdańsk
Bilety wstęp wolny

W piątek, 4 października, zapraszamy do CSW Łaźnia na koncert saksofonisty Christiana Kobi oraz Bálinta Bolcsó, twórcy muzyki elektronicznej.

Muzyka tego duetu jest efektem połączenia wykonywanych na żywo akustycznych dźwięków saksofonu i muzyki elektronicznej. Jest to muzyka będąca w ciągłym ruchu pomiędzy statycznymi, muzykalnymi pomieszczeniami a płynnymi sekwencjami.

Christian Kobi - studiował w Paryżu, Lucernie, Zurychu oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Bazylei z naciskiem na klasyczny saksofon. Występował w grupach muzyki improwizowanej i jako solista w kraju i za granicą. Od 2003 roku jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym berneńskiego festiwalu muzyki improwizowanej Zoom in. Od 2003 roku jest także członkiem kwartetu saksofonowego Konus Quartett. W 2006 roku został współzałożycielem labelu muzyki nowej Cubus Records.

www.christiankobi.ch

Bálint Bolcsó - studiował kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Liszta w Budapeszcie. Kolejne studia odbył w Wiedniu, w Hanowerze i w Kolonii. Komponuje utwory wokalne i instrumentalne, muzykę do filmów, spektakli teatralnych i występów tanecznych, jak i słuchowiska, instalacje dźwiękowe i kompozycje elektroakustyczne. Chętnie tworzy Live-Electronics w różnych formach muzycznych i obsadach. Regularnie występuje jako muzyk improwizujący, używając samodzielnie zaprogramowanych instrumentów. Bolscó uczy na Uniwersytecie w Pecs i w Wyższej Szkole Komunikacji Informatyki Muzycznej w Budapeszcie.

bolcso.net