Koncert Meli Koteluk w Gdyni

Koncerty, Gdynia

Data 17.10.2013 20:00
Miejsce Klub Pokład
Miejscowość Gdynia
Bilety Cena biletów przedsprzedaż 35 pln / 45 pln

Tegoroczny jesienny sezon koncertowy zaczynamy od nastrojowego występu Meli Koteluk.

  • Słucham muzyki i chodzę do teatru, żeby się obudzić, bo być może jestem uśpiona- mówi Melania Koteluk, zdobywczyni dwóch Fryderyków i autorka genialnego "Spadochronu", jednego z głośniejszych płytowych debiutów ostatnich kilkunastu miesięcy.

Mela to utalentowana wokalistka o urzekająco ciepłej barwie głosu, a przy tym młoda autorka o zaskakująco dojrzałym, głębokim wejrzeniu w ludzkie emocje.

W swoich piosenkach romansuje z estetką dream popu, łobuzersko puszczając oko do elektrycznych konwencji.Doświadczenie sceniczne zdobyła między innymi poprzez występy z legendarną grupą Scorpions i Gabą Kulką.

W październiku Mela zagości na scenie klimatycznej i już legendarnej - scenie Klubu Pokład.

MELA KOTELUK - ur. 3 lipca 1985 r. wokalistka i autorka tekstów, laureatka nagród FRYDERYK 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku, laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012 oraz plebiscytu Gazety Wyborczej "Ale Sztuka"

8 maja 2012 wydała swoją pierwszą płytę "Spadochron", którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.

"Spadochron" zawiera dwanaście autorskich kompozycji z pogranicza popu i brzmień alternatywnych, łobuzersko puszczających oko do eklektycznych konwencji. Wciągający i oryginalny klimat płyty budują przestrzenne instrumenty i bezpretensjonalna narracja Meli. Muzyka Meli wypada z szufladek, jest poetycko, ale zadziornie, lirycznie i rockowo.

Nietuzinkowe kompozycje i magia słów Meli intrygują i powodują, że jej utwory zyskują coraz większą popularność. Opublikowany 22 maja 2012 na YouTube teledysk do utworu "Dlaczego drzewa nic nie mówią" wyświetlono ponad milion razy. Piosenki "Melodia ulotna", "Wolna", "Działać bez działania" są stale rozgrywane w stacjach radiowych.

Jesienią 2012 podczas trasy promującej album "Spadochron" Mela z zespołem zagrała trzydzieści koncertów w większych i mniejszych miastach w całej Polsce, szczelnie wypełniając sale koncertowe i zyskując pozytywne recenzje.

Na początku 2013 Mela w duecie z Czesławem Mozilem nagrała "Pieśń o szczęściu" - utwór promujący film "Baczyński"w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu 3.

Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie "Nie bądź dźwiękoszczelny".

Mela pracuje już nad nowym albumem. Pierwszy nowy utwór Meli pt. "To trop" został opublikowany 11 czerwca w ramach projektu "OtwARTa Scena". Była to pierwsza zapowiedź podwójnego singla "Wielkie nieba / to trop", który ukazał się już 25 czerwca we wszystkich dobrych sklepach cyfrowych. Do piosenki "Wielkie nieba"powstał teledysk, nakręcony w trakcie azjatyckiej podróży Meli.

Bilety w cenie 35/45 pln dostępne w Tawernie w Gdyni, salonie muzycznym PULS w centrum Gemini oraz na stronach www.eventim.pl,www.ticketpro.pl