KONCERT GRZEGORZA TURNAU I DOROTY MIŚKIEWICZ

Koncerty, Gdańsk

Data 12.10.2013 19:00
Miejsce Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
Miejscowość Gdańsk
Bilety 40-120 zł

Już teraz zapraszamy na niezwykły wieczór do Filharmonii Bałtyckiej. 12 października br. o godzinie 20.00 zacznie się tam koncert charytatywny, od wielu lat wpisany w tradycję jesiennych wydarzeń artystycznych z cyklu "Głosy dla Hospicjów", organizowanych przez Fundację Hospicyjną.

Koncert, jak co roku, będzie elementem ogólnospołecznej kampanii "Hospicjum to też Życie".

Październikowe spotkanie w Filharmonii zapowiada się wyjątkowo uroczyście. Koncert zakończy obchody 30-lecia działalności pierwszego na Pomorzu, a drugiego w Polsce Hospicjum, obecnie noszącego imię swojego założyciela, księdza Eugeniusza Dutkiewicza SAC, oraz 10-lecia istnienia Fundacji Hospicyjnej. Stanie się też okazją do wręczenia statuetek Honorowego Wolontariusza osobom szczególnie zasłużonym ideom hospicyjnym.

Tym razem będzie to koncert na dwa głosy, dwie wybitne indywidualności polskiej estrady. Na scenie wraz ze swym zespołem wystąpi znany krakowski bard Grzegorz Turnau, którego charakterystyczny tembre głosu oraz umiejętne połączenie nostalgii w wydaniu czystym z dowcipem i elegancją zarówno słowa, jak i scenicznego entourage, przyniosły rzesze wielbicieli od Tatr aż po Bałtyk. Artysta do wykonania kilku utworów zaprosił Dorotę Miśkiewicz, wszechstronną wokalistkę, znaną ze swoich sympatii jazzowych, doskonałych wykonań popowych i muzyki przepełnionej latynoskimi rytmami, a ostatnio eksperymentującej także z delikatną elektroniką.

Dodatkową atrakcją przygotowywaną przez organizatorów jest zabawa fantowa oraz aukcja dzieł sztuki i przedmiotów przekazanych Fundacji Hospicyjnej. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na rzecz podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Bilety w cenie 40-120 zł do nabycia:

• Empik • Ticketpro • Bilety24.pl • Kasy Filharmonii Bałtyckiej