Mistrzostwa Polski w Carvingu odbędą się w Wejherowie

Inne, Wejherowo

Data 26.10.2013 09:00
Miejsce Klub Olimp
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Carving, czyli sztuka rzeźbienia w warzywach i owocach coraz śmielej wkracza do naszego świata kulinarnego, gastronomicznego, szkolnego. Młodzież pierwszą styczność z Carvingiem ma właśnie w szkołach oraz podczas licznych konkursów, także typowo kulinarnych, podczas których pojawiają się rzeźbione owoce w celach dekoracyjnych.

Ideą naszego przedsięwzięcia jest umożliwienie nie tylko rywalizacji uczniom w zakresie tworzenia dekoracji z warzyw i owoców, ale również poprzez nagrody rzeczowe i usługowe, umożliwienie im udziału w profesjonalnych kursach carvingu, prowadzonych przez wykwalifikowane osoby, i tym samym zachęcenie i ułatwienie startu w ogólnopolskich seniorskich zawodach carvingowych.
Nie ma co ukrywać, że uczniowie, którzy rozwijają sztukę carvingu, stają się kucharzami, cukiernikami, fachowcami a także po prostu ludźmi bardziej wrażliwymi na doznania estetyczne, jakże ważnymi na dzisiejszym rynku kulinarnym.

[IMG]2[/IMG]

Nasze działania, a w szczególności tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów promują miasto Wejherowo. Miasto, w którym się urodziliśmy i w którym aktywnie działamy. Tegoroczny temat (Miasto Wejherowo) Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów dotyczą właśnie Miasta Wejherowo, a ich założeniem jest promocja i poszerzanie wiedzy o Wejherowie wśród uczniów ze szkół z całej Polski. Wykonane prace na pewno zagoszczą na ogólnopolskich portalach edukacyjnych, kulinarnych i gastronomicznych rozsławiając nasze miasto na arenie ogólnopolskiej.

Planujemy również przygotować rzeźby nawiązujące tematycznie do naszego regionu m.in. powiatu wejherowskiego, Kalwarii Wejherowskiej, województwa pomorskiego czy Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Rzeźby te na pewno będą stanowiły łakomy kąsek dla mieszkańców Wejherowa i okolic.

Zawody te skierowane są głównie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym oraz hotelarskim. Niemniej zawsze zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki carvingu nie tylko z w/w szkół.