Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Gdyński Tydzień MTB

Sport, Gdynia

Data 26.08.2013 00:00-01.09.2013 00:00
Miejsce Stadion Miejski
Adres Olimpijska 5/9
Miejscowość Gdynia
Bilety wstęp wolny

Zawodnicy Treka Gdynia zapraszają wszystkich miłośników kolarstwa na Gdyński Tydzień MTB w dniach 26.08-1.09. W ramach warsztatów na zainteresowanych czekają serie wykładów i treningów w terenie.

  • PONIEDZIAŁEK 26.08, godzina 18.00, salka na stadionie miejskim w Gdyni: prezentacje dot. zagadnień treningowych i sprzętowych (prowadzą Trek Gdynia i Przyjaciele)

  • WTOREK 27.08, godzina 18.00, stadion miejski w Gdyni: trening MTB

  • ŚRODA 28.08, godzina 18.00, stadion miejski w Gdyni: trening szosowy 2h (dowolny rower+oświetlenie)

  • CZWARTEK 29.08, godzina 18, stadion miejski w Gdyni: trening MTB

  • PIĄTEK 30.08, salka na stadionie miejskim w Gdyni: prezentacje dot. zagadnień treningowych i sprzętowych (prowadzą Trek Gdynia i Przyjaciele)

  • SOBOTA 31.08 wolne!

  • NIEDZIELA 10.00, dre rowery Demptowska 27, WYŚCIG-TRENING MTB.

Wspólną, intensywną przygodę z MTB rozpoczynamy w poniedziałek wykładem, który poprowadzą współpracujący z Trekiem: Mariusz Goliński (zawodnik MTB i trener przygotowania fizycznego Polskiej Kadry Żeglarskiej) oraz Łukasz Szczęsny (terapeuta manualny, fizjoterapeuta, specjalista przygotowania motorycznego, założyciel i pomysłodawca VeloLAB). Mariusz poruszy temat proporcji treningu kolarza MTB na rowerze szosowym i górskim, oraz konieczności prowadzenia treningów nie tylko na rowerze. Łukasz skupi się na mięśniach i kontuzjach, które mogą dopaść zawodnika po ciężko przepracowanym sezonie.

Wtorkowe zajęcia, to trening MTB. Ruszamy o godzinie 18 spod Stadionu Miejskiego w Gdyni, gdzie drogami leśnymi udamy się w stronę Demptowa. Pod okiem zawodników Treka Gdynia trenować będziemy technikę pokonywania zjazdów i podjazdów. W zależności od ilości osób podzielimy się na grupy o różnym stopniu zaawansowania i przejedziemy kilka specjalnie przygotowanych pętli o różnorodnym ukształtowaniu.

We środę trening zostanie zrealizowany na szosie. Wspólnie tworząc mały "peletonik" wydostaniemy się poza miasto i udamy na rundę o małym natężeniu ruchu. Poznamy zasady bezpiecznego poruszania się w grupie (pokazywanie niebezpieczeństw, dawanie zmian). Trening można przeprowadzić na dowolnym rowerze, ale w miarę możliwości zapraszamy na rowerach szosowych. Dzięki uprzejmości Salonowi Dre Rowery , będzie możliwość wypożyczenia kilku rowerów szosowych Trek w różnych rozmiarach.

Czwartkowy trening MTB to kolejne lekcje doskonalenia techniki i płynnego pokonywania zjazdów, podjazdów i przeszkód w terenie. Po raz kolejny przećwiczymy poszczególne fragmenty przygotowanych pętli, na których już w niedzielę odbędzie się mały sprawdzian.

Piątek to następny dzień wykładów. Zawodnik Treka Gdynia i serwisant Dre Rowery - Sławek Wojciechowski przybliży technologie wyczynowego roweru górskiego, szosowego i zjazdowego, które organizatorzy dostarczą do salki przy Stadionie Miejskim w Gdyni. Sławek omówi także przepisy i wymagania dotyczące konfiguracji roweru pod kątem odpowiednich wyścigów. W kolejnej części zajęć ponownie będzie można wysłuchać Mariusza Golińskiego, który tym razem zaprezentuje zagadnienie zarządzanie glikogenem w sportach wytrzymałościowych.

Sobota będzie dniem wolnym, w którym wszyscy odpoczną od roweru i nabiorą ochoty na troszkę mocniejszą jazdę.

W niedzielę zaś organizatorzy przeprowadzą sprawdzian zgromadzonych umiejętności i stanu formy. W lesie w okolicach gdyńskiego osiedla Demptowo zostanie zorganizowany trening w formie wyścigu XC, trwający około 1 godziny. Zawodnicy zmierzą się na oznaczonej pętli. Na koniec prowadzący podsumują wyścig i pod Salonem Dre Rowery rozlosują drobne upominki.

Wśród osób, które wykażą się 100% frekwencją na zajęciach teoretycznych, praktycznych i wyścigu organizatorzy rozlosują profesjonalny kask Bontrager Oracle.

Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy tak jak my uwielbiają spędzać czas na rowerze. Zapowiada się intensywny tydzień!