Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Demokratyczny Festiwal Sztuki po raz trzeci w Sopocie!

Kultura, Sopot

Data 03.08.2013 00:00-04.08.2013 00:00
Miejsce Zatoka Sztuki, plaża przy Zatoce Sztuki, klub Sfinks700, klub Sixty9, pub Małe Piwko oraz park Łazienki Północne
Miejscowość Sopot

Zatoka Sztuki w dniach 03-04.2013 zamieni się w serce festiwalu, podczas 2 dni w godzinach 10:00-22:00 zaprezentuje się ponad 65 artystów. Powstaną dwie sceny- od strony plaży i parku, na których odbywać się będą głównie koncerty ale również spektakle, warsztaty taneczne i występy kabaretowe. W przestrzeniach Zatoki Sztuki i instytucji wspierających odbędą się również pokazy filmów krótkometrażowych, wystawy malarstwa i fotografii, działania z zakresu sztuk audiowizualnych, a na plaży będzie można podziwiać oryginalne instalacje. Oprócz tego powstanie kiermasz sztuki, mody i designu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Bez żadnych konsekwencji możesz dać porwać się Fring-owemu szaleństwu.

III edycję Festiwalu uświetni obecność Marcina Steczkowskiego, który zaprezentuje monodram muzyczny „Homo Homini”. To autorski projekt Marcina Steczkowskiego, który swoją muzyką zabiera nas w podróż w głąb ludzkich emocji. Spektakl wystawiono po raz pierwszy w 2009 roku w Galerii Freta z okazji obchodów siedemdziesiątej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. W tej inscenizacji muzykę obrazowało płótno powstające na oczach widzów, autorstwa wybitnego malarza Rafała Zawistowskiego.

Festiwale Fringe z założenia szukają czegoś innego niż komercyjna popkultura, ale także czegoś innego niż tak zwana „sztuka wysoka”, prezentowana na standardowej scenie kulturalnej. Bazują na otwartym i demokratycznym udziale, wykluczając przedwczesną ocenę i kwalifikację, które ograniczają wolny, artystyczny eksperyment. Dzięki tej misji festiwale nieustannie kreują powiew świeżości w sztuce i ożywiają scenę kulturalną danego rejonu.

Fringe to miejsce dla artystów nowej generacji, którzy ośmielają się odbiegać od popularnej normy, eksperymentować z przestrzenią i myślą, stawiać wyzwania publiczności, wplatać sztukę w życie codzienne, przekraczać granice rodzaju i formy. Dla publiczności jest to miejsce spotkania z „tu i teraz” oraz „jutra” sztuki. Fringe to metaforycznie pasja życia i tworzenia.

W tym roku, w dniach 3-4 sierpnia przestrzenie festiwalowe: Zatokę Sztuki, plażę przy Zatoce Sztuki, klub Sfinks700, klub Sixty9, pub Małe Piwko oraz park Łazienki Północne wypełnią występy ponad 65 artystów.

[IMG]2[/IMG]