Zbliżają się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 17

Sport, Gdynia

Data 15.08.2013 18:00-25.08.2013 23:00
Miejsce Hala Sportowo - Widowiskowa
Miejscowość Gdynia

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 17 będą kolejną imprezą młodzieżową najwyższej rangi, która odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA. W 2009 roku w naszym obiekcie odbyły się Mistrzostwa Europy w Koszykówce Kobiet do lat 20, a przed rokiem gościliśmy uczestników Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn do lat 20.

Tym razem Hala Sportowo-Widowiskowa GDYNIA będzie główną areną zmagań młodych szczypiornistek, które w drugie połowie sierpnia walczyć będą o prymat na Starym Kontynencie. W Gdyni odbędą się mecze grup A i B (zespoły z grup C i D rywalizować będą w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku) oraz wszystkie spotkania decydującej fazy imprezy.

W Hali Sportowo-Widowiskowej GDYNIA – jako głównej arenie imprezy – wystąpi naturalnie reprezentacja Polski, której rywalami w grupie A będą dwa zespoły z Półwyspu Iberyjskiego – Hiszpania i Portugalia – oraz Rumunia. Zapewne do Gdyni przyjedzie też wielu kibiców z Danii, gdzie piłka ręczna jest niezwykle popularna; Dania zagra w Grupie B razem z Francją, Holandią i Czarnogórą.

Więcej informacji na temat Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Kobiet do lat 17 na stronie http://eurohandballpoland2013.pl

Drużyny grające w Gdyni:

Grupa A: Portugalia, Rumunia, Polska, Hiszpania Grupa B: Dania, Francja, Holandia, Czarnogóra

Drużyny grające w Gdańsku:

Grupa C: Rosja, Szwecja, Węgry, Słowacja Grupa D: Norwegia, Niemcy, Chorwacja, Czech