Jazz koncert w parku miejskim

Koncerty, Wejherowo

Data 21.07.2013 17:00
Miejsce Park Miejski w Wejherowie, scena letnia
Miejscowość Wejherowo
Bilety wstęp wolny

Almost jazz group czyli jazz na deskach letniej sceny w Wejherowie. W niedzielne popołudnie 21 lipca odbędzie się darmowy koncert jazz'owej formacji z trójmiasta w organizowanych przez Wejherowskie Centrum Kultury ramach koncertów letnich.

Na początku roku 2012 czterech gentlemanów podjęło mocne postanowienie, by połączyć swoje doświadczenia i umiejętności, idąc tropem stylistyk niekoniecznie bardzo awangardowych, za to wymagających precyzji, błyskotliwej techniki instrumentalnej i szerokiej znajomości tradycji muzycznej.

Przewrotna nazwa ALMOST JAZZ GROUP dobrze pokazuje kierunek usiłowań- owa czwórka gra jazz, ale krąg odbiorców muzyki z tak szerokimi odniesieniami, nie ogranicza się do fanów mainstreamowego jazzu. W kręgu zainteresowań są zarówno starannie dobierane standardy, jak i własne kompozycje Nowaka i Wiśniewskiego.

Akordeonista Paweł Nowak z klasycznym wykształceniem i praktyką wykonawczą w wielu gatunkach, (np. muzyka klezmerska, francuskie musette, tango argentyńskie), debiutował na scenie jazzowej u boku znakomitego klarnecisty Emila Kowalskiego. Podobnie zaczynał, grając z tym wybitnym klarnecistą, swą karierę jazzową Ignacy Jan Wiśniewski, (a jakże, również rasowy klasyk, ale też absolwent klasy jazzowego fortepianu u samego Włodzimierza Nahornego w gdańskiej Akademii Muzycznej i obecnie wykładowca kierunku Jazz i Muzyka Estradowa). Roman Ślefarski, gdy tylko przeprowadził się do Trójmiasta, (to romantyczna historia, ale nie będę jej tu opowiadał), szturmem wszedł do tak wielu składów sesyjnych, że wymieniając je, musiałbym wspomnieć prawie całą czołówkę trójmiejskiego jazzu. Podobnie basista Tomasz Nowik - jest zapraszany przez najlepszych, jest muzykiem wręcz rozrywanym, a o jego klasie świadczy choćby to, że grywał z saksofonistą Maciejem Sikałą, o którego wymaganiach wobec współpracowników krążą barwne opowieści...

Słuchając koncertu ALMOST JAZZ GROUP uczestniczą Państwo w spotkaniu z muzykami cieszącymi się, że swoje umiejętności oddają w posiadanie sztuce pięknej, wytwornej, eleganckiej i zmysłowej. Dodatkowym smaczkiem jest natomiast użycie przez Pawła Nowaka bardzo rzadko wykorzystywanego, w Polsce prawie nieznanego, instrumentu o nazwie akordina, który rozbrzmiewa m.in. w utworach Elm i The Tree.

Skład: Paweł Nowak - akordeon / akordina, Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian, Tomasz Nowik - kontrabas, Roman Ślefarski – perkusja.