Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Aga Zaryan w Filharmonii Kaszubskiej

Koncerty, Wejherowo

Data 29.08.2013 08:02
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety 60 zł

W czwartek 29 sierpnia w sali koncertowej Filharmonii Kaszubskiej wystąpi Aga Zaryan - rozpoznawalna dziś w świecie wokalistka jazzowa młodego pokolenia. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w kasie WCK.

Aga Zaryan przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl, smak i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem w Polsce pięciu albumów, w tym złotego, platynowego i multiplatynowego. Płyta "Looking Walking Being" ukazała się pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records.

W roku 2008 Aga została uhonorowana przyznaniem prestiżowej w polskim świecie muzycznym nagrody Fryderyka. Była także nominowana przez Wysokie Obcasy – magazyn Gazety Wyborczej - do tytułu Kobiety Roku 2008.

W latach 2007, 2008, 2009, 2010 Aga otrzymała tytuł wokalistki roku w rankingu magazynu Jazz Forum. Artystka występowała w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Belgii, Izraelu, Francji, Szwecji, Norwegii, Czechach, Montenegro, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Rosji oraz Islandii.