Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Letnia Scena Muzyczna we Władysławowie

Koncerty, Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia

Data 11.07.2013 00:00-18.08.2013 00:00
Miejscowość Władysławowo, Jastrzębia Góra, Karwia
Bilety wstęp wolny

Znamy wszystkie gwiazdy jakie pojawią się na Letniej Scenie Muzycznej. Do Władysławowa przybędzie między innymi Kult, Myslovitz, Ewelina Lisowska, Jamal czy Monika Brodka. Imprezy kulturalne oraz koncerty będą miały w tym roku dodatkowy wymiar, gdyż związane są z jubileuszowymi obchodami nadania praw miejskich. Kilka koncertów odbędzie się poza Władysławowem, czyli w Karwi i Jastrzębiej Górze.

 • 12 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi O.S.T.R & Hades – Władysławowo, godz. 20:30

[IMG_R]2[/IMG_R]

“HAOS” to wspólna płyta O.S.T.R. i Hadesa. Studyjne spotkanie raperów nastąpiło przy okazji najnowszego singla POE. Emade wysłał ten sam bit Ostremu i Hadesowi, a oni zamiast wdać się w spór o pierwszeństwo, nagrali po prostu wspólny numer. Tak to się zaczęło...

O.S.T.R. to artysta, który właściwie nie musi już niczego udowadniać. Cieszy się respektem zarówno Michała Urbaniaka jak i zawodników rugby. Ten album to pierwszy przypadek rap-duetu w bogatej dyskografii artysty. Co ciekawe, jego kompan to nie osoba z bliskiego entourage, ale artysta, z którym wcześniej nie współpracował. Nagrywający dla wytwórni Prosto Hades to raper, który jeszcze nie doczekał się masowej popularności, ale wśród znawców tematu od dawna wskazywany jest na nową nadzieję polskiego rapu. To wspaniałe uczucie, gdy słyszy się spotkanie dwóch wybitnych raperów, nawzajem na siebie wpływających, a nie rywalizujących ze sobą. Wynik tej współpracy? Już 26 lutego w dobrych sklepach.

Surowe produkcje, w większości autorstwa Ostrego, wzbogacone zostały o “Killing Skills Touch”, gdyż Ostry jest teraz stałym elementem tego kolektywu producenckiego. Światowa jakość, tak charakterystyczna dla stylu holenderskich mistrzów, zapewne ponownie spotka się z gorącym przyjęciem nad Wisłą. Na płycie znajdziecie też produkcje niejakiego Drumlinaz. Jeśli jesteś mało znanym producentem, a kilka Twoich rzeczy ląduje na albumie Ostrego i Hadesa, to wiadomo, że prezentujesz nietuzinkowy poziom. I tak właśnie jest.

 • 13 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Mielzky, Małpa, Pezet – Władysławowo, godz. 18:30

[IMG_R]3[/IMG_R]

Pezet - właściwie Paweł Kapliński, urodzony w Warszawie 18 kwietnia 1980 roku. Ma na swoim koncie osiem płyt - trzy powstałe we współpracy z Onarem, pod szyldem Płomień 81: "Na zawsze będzie płonął", "Nasze dni" oraz "Historie z sąsiedztwa", 4 projekty solowe: "Muzyka Klasyczna", "Muzyka Poważna", "Muzyka Rozrywkowa", "Muzyka Emocjonalna" oraz wspólny album ze swoim bratem Małolatem "Dziś w moim mieście", który ujrzał światło dzienne 1 października 2010.

 • 20 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Myslovitz – Władysławowo

[IMG_R]4[/IMG_R]

Myslovitz to polski zespół rockowy, założony w 1992 w Mysłowicach przez Artura Rojka i Wojtka Powagę. W pierwszym składzie znaleźli się także perkusista Marcin Porczek i basista Rafał Cieślik. Ich muzyka zawierała elementy college rocka, shoegaze i (tu zdania są podzielone, a sam zespół tej etykietki nie znosi), choć obecnie kieruje się w rejony bardziej alternatywne. Od 2003 roku wytwórnia EMI oraz MTV Europa próbują wypromować ich na rynku międzynarodowym (bez większych sukcesów). Błędem jest stwierdzenie, że nazwa grupy wzięła się od ich rodzinnego miasta- Mysłowic. W książce Leszka Gnoińskiego Jaca wyjaśnia, że w jego rodzinnym domu stał piec kaflowy, na którego drzwiczkach widniał napis ‘Adolf Jalowietzki Oberhainzstrasse Myslowitz’. Z wypowiedzi Jacka dowiadujemy się, że Wojtek zasugerował zmianę litery ‘w’ na v’. Tak powstała nazwa Myslovitz.

 • 26 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Pokahontaz i Jamal – Władysławowo

Jamal

[IMG_R]5[/IMG_R]

Początek Jamal to rok 1999 i spotkanie dwóch radomskich muzyków: Tomka "Mioda Mioduszewskiego oraz Łukasza Borowieckiego. Od tamtego czasu historia zatoczyła ogromne koło, gdzie w międzyczasie powstał, koncertował i rozwiązał się zespół Le Illjah, doszło do współpracy z brytyjską ekipą Mattafix, skład JAMAL zmienił się kilkakrotnie, powstały płyty, teledyski oraz zostało zagrane mnóstwo koncertów. Aktualnie zespól pracuje nad nową płyta: muzyka się nagrywa, teksty się piszą.

Pokahontaz

Bezkompromisowi, pewni swojej wizji i umiejętności. Artyści, którzy od samego początku swojej muzycznej drogi poszukiwali nowych środków wyrazu i ekspresji. Osobowości, które czy to solo, czy w duecie, czy jako trio swoim magnetyzmem przyciągają publiczność już od pierwszych swoich nagrań blisko dekadę temu. Zespół, który jest wypadkową doświadczeń, stylów i dążeń jego członków, dla których rap jest otwartą formą przekazu i którzy zawsze podążają poza jego sztucznie kreowane granice.

 • 28 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Ewelina Lisowska – Jastrzębia Góra

[IMG_R]6[/IMG_R]

Zajmuje się wokalem od urodzenia- 23 sierpnia 1991r. Już jako mała dziewczynka stawiałam pierwsze kroki na scenie i wygrywałam wiele konkursów muzycznych jak i recytatorskich. W 2007 roku dołączyłam do trójki chłopaków, z którymi założyłam zespół Nurth. W 2009 roku ukończyłam Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu. W roku 2010 zdałam maturę i udałam się na Filologię Angielską, którą w dalszym ciągu studiuję. Wraz z zespołem zdobyłam wiele nagród na różnych festiwalach muzycznych, jednak największe wyróżnienie zostało przyznane mi na Seven Festival w Węgorzewie, gdzie zdobyłam tytuł Indywidualności Konkursu Głównego. Występowałam na wielu scenach, zarówno polskich jak i zagranicznych (Niemcy, Bułgaria).

 • 2 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Monika Brodka – Władysławowo

[IMG_R]7[/IMG_R]

Wszyscy pamiętają jak brawurowo BRODKA wygrała program “Idol” zdobywając 69% głosów. Jednak jako jedna z nielicznych uczestniczek tego typu talent show Brodka z każdym kolejnym przedsięwzięciem podwyższa swój poziom artystyczny i osiąga coraz większy sukces. Już pierwszy album Brodki był niezwykle dojrzały i przyniósł duże hity jak “Ten” i “ Dziewczyna mojego chłopaka”. Monika zachwyciła wszystkich wrażliwością i świeżością muzyczną, a przede wszystkim wspaniałym głosem. Także druga płyta "Moje piosenki" stała się przebojem i zyskała status Złotej Płyty.

Jednak dopiero kolejna płyta Moniki Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wydała album z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca. Dopiero płyta „GRANDA” w pełni pokazała możliwości i talent BRODKI a także jej wielką sceniczną energię. "GRANDA" okazała się największym sukcesem w dotychczasowej karierze Brodki. Płyta szybko okryła się podwójną platyną, a Monika i producent płyty, Bartek Dziedzic zebrali świetne recenzje i nagrody. Brodka otrzymała m.in. Różę Gali, SuperHiro, nominację do Paszportu Polityki. Akademia Fonograficzna nagrodziła „Grandę” czterema Fryderykami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Teledysk Roku i Produkcja Muzyczna Roku. Single “W pięciu smakach”, “Granda” i “Krzyżówka dnia” znają wszyscy.

 • 3 Sierpnia odbędzie się Nadmorska Noc Kabaretowa: K2, Łowcy.B - Władysławowo

Łowcy. B

[IMG_R]8[/IMG_R]

Łowcy.B – kabaret z Cieszyna. Powstał w 2002 roku. Tworzony przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentują absurdalny humor (zob. teatr absurdu) z przewagą pantomimy nad komunikatami werbalnymi.

W 2003 roku kabaret Łowcy.B zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PaKA, a w latach 2004-2006 dwa razy wygrali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.

K2

Trochę słów o nas…

[IMG_R]9[/IMG_R]

Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e. Zwiemy, a właściwie ksywujemy się barciś i mimi. Niektórzy z Was, drodzy czytacze, mogą kojarzyć nas z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i hlynur. Słusznie. Do niedawna je współtworzyliśmy. Od dłuższego czasu kontentowało nas wspólne dokazywanie. Zarówno sceniczne, jak i towarzysko – imprezowe. Założyliśmy K2, żeby to kontentowanie kontynuować. W czystym, dwuosobowym wymiarze.

 • 9 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Nobody i Happysad – Władysławowo

Happysad

[IMG_R]10[/IMG_R]

Zespół rockowy założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej przez muzyków, którzy już wcześniej grali razem. Od 1995 roku pod nazwą HCKF (Hard Core'owe Kółko Filozoficzne), a od roku 1997 zespół został przemianowany na Happy Sad Generation. Nazwa happysad uformowała się dopiero w 2002 roku, kiedy to wybrane zostało także logo grupy i nagrane zostało pierwsze demo z materiałem, który później znalazł się na płycie Wszystko jedno. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 450 koncertów w całym kraju.

Nobody

Początki naszego zespołu sięgają sierpnia roku 2010, kiedy to kilku młodych, pełnych wigoru i energii chłopaków, zakupiło swe pierwsze instrumenty i postanowiło oddawać się swojemu największemu hobby jakim jest muzyka.

Początki wyglądały podobnie jak w większości zespołów, kumple ze szkolnej ławki, postanowili razem grać. Od tamtej pory każdy z obecnych członków zespołu zna się na wylot i nie wyobraża sobie żeby ten skład miał się kiedykolwiek rozpaść.

Początki nigdy nie były proste, nasze też nie. Zalążek zespołu stanowili Łukasz- perkusja i Paweł- gitara basowa, z czasem odkryliśmy Artura-wokal i po kilku zmianach gitarzystów obecny skład zespołu utrzymujący się braterską więzią od sierpnia 2011 roku to:

 • Artur Kozłowski- wokal
 • Kamil Tarnowski- gitara elektryczna
 • Paweł Marczykowski- gitara basowa
 • Łukasz Golla- perkusja

 • 10 sierpnia na na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Kult – Władysławowo

[IMG_R]11[/IMG_R]

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już od ponad 28 lat. Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne. Zagrali ponad 2500 koncertów. Występowali 7-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na kilku koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

 • 17 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Enej – Karwia

[IMG_R]12[/IMG_R]

Zespół ENEJ został założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego menegera zespołu.) Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, źródło miały w pochodzeniu, korzeniach członków zespołu, właśnie ukraińskość, muzyka tradycyjnia grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres w jego historii. W międzyczasie dochodziło do wielu zmian personalnych, pojawiali się nowi muzycy, przybywało instrumentów, zmieniał się charakter wykonywanej muzyki, zespołowi coraz bliżej było do obrazu znanego szerokiej publiczności.

 • Ponadto w związku z obchodami 50-lecia miasta we Władysławowie pojawi się Zbigniew Wodecki oraz Grubson