Ocean Electro Festival

Inne, Władysławowo

Data 29.06.2013 00:00-23.08.2013 00:00
Miejsce Ocean Park
Miejscowość Władysławowo

Ocean Electro Festival to nowa letnia impreza muzyczna, której celem jest przybliżenie klasycznej muzyki elektronicznej szerszej publiczności, także rodzinom z dziećmi. Służyć temu ma m.in. nietypowa sceneria koncertów, które będą miały miejsce na scenie w Ocean Parku we Władysławowie. Inauguracja festiwalu odbędzie się już dziś o 20.00. Kolejnych wykonawców usłyszymy w każdy piątek wakacji.

Łącznie w ciągu 9 dni koncertowych zaprezentuje się 15 wykonawców. Opiekę merytoryczną nad festiwalem objęła Fundacja FREA-art, a jego dyrektorem artystycznym jest kompozytor, gwiazda polskiej muzyki elektronicznej – Robert Kanaan. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje festiwalu.

Muzyka elektroniczna w Polsce jest nadal uważana za produkt niszowy. Wielu osobom kojarzy się wyłącznie z dyskotekowymi miksami lub ambientem. Organizatorzy chcą pokazać inne oblicze elektroniki – pozytywne, świetnie wpisujące się w letni, nadmorski klimat i sprzyjające wakacyjnemu wypoczynkowi. Stąd pomysł na umieszczenie go we Władysławowskim Ocean Parku – miejscu odwiedzanym latem głównie przez rodziny z dziećmi odpoczywające nad morzem.

Nietypowe jest nie tylko miejsce, ale i czas trwania festiwalu. Trwać będzie bowiem przez całe lato, w każdy wakacyjny piątek. Wyjątkiem jest koncert inauguracyjny, na który można się wybrać już dziś. Zapowiedziano dwa koncerty. Jako pierwszy zagra duet Equinoxe - jeden z dwóch debiutów festiwalu. Inspiracją dla twórców jest jeden ze światowej klasy mistrzów muzyki elektronicznej - Jean Michel Jarre. Młodzi twórcy poza coverami swojego idola, zapowiadają też kilka swoich utworów. Jako drugi zagra wykonawca już dobrze znany w świecie muzyki elektronicznej - Łukasz Sobczak "Soundwalker", który ma na swoim koncie dwa albumy: Sound Test 2006 i Soundwalking 2012.

Częścią festiwalu jest konkurs dla wykonawców. Każdy z nich zaprezentuje jeden utwór dedykowany morzu. Za najlepszy utwór przewidziano atrakcyjną nagrodę: sprzęt muzyczny. Publiczność będzie mogła posłuchać muzyki zarówno debiutantów, jak i już uznanych w Polce twórców muzyki elektronicznej. Zapowiedzieli się tacy artyści, jak: Łukasz Sobczak "Soundwalker", Aleksander Lasocki, Maciej Braciszewski, Ania Sójkowska, Piotr Lewandowski, Marek Manowski, Przemysław Rudź, Dariusz Pielaciński, Alexandra Bryl, Mr Smok, Andymian, Electronic Revival, duet Equinoxe oraz Agaya. Wszystkim koncertom będą towarzyszyły tematyczne wizualizacje.

Finałowy koncert 23 sierpnia uświetni występ Roberta Kanaana – producenta, czołowego twórcy muzyki elektronicznej, kompozytora muzyki teatralnej, pomysłodawcy i dyrektora artystycznego festiwalu. Robert – z pochodzenia wrocławianin od wielu lat mieszka w Gdańsku i jest szczerze zakochany w morzu. Jego ostatnia płyta „Gaja” w całości inspirowana jest naturą. Nie dziwi więc wybór miejsca i czasu festiwalu, który od dawna był jego marzeniem. Na swoim koncercie zapowiada premierę kilku utworów, które znajdą się na nowej płycie. Finał zostanie uświetniony także oprawą świateł laserów oraz pokazem sztucznych ogni.

Więcej informacji na stronie: www.oceanelectrofestival.pl oraz na funpage’u na Facebooku.