Heineken Opener Festival

Koncerty, Gdynia

Data 03.07.2013 00:00-07.07.2013 00:00
Miejsce Lotnisko Gdynia-Kosakowo
Miejscowość Gdynia
Bilety info w tekście

Od listopada do początku czerwca zapełniano wszystkie trzy sceny artystami większego i mniejszego formatu. W ten sposób na Open’er Stage (Main Stage), Tent Stage, ALTERKLUB Stage (dawna World Stage i Talents Stage), Alter Space i Beat Stage zobaczymy wielu muzyków i każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Od indie rocka, przez folk, elektro po chillwave. Będzie również spora dawka muzyki alternatywnej. Na stronie festiwalu dostępny jest już szczegółowy Line-up wydarzenia.

ZOBACZ LINE-UP FESTIWALU!

Poznaliśmy już dni i godziny wszystkich Open'erowych koncertów. Pośród wielu muzyków, którzy widnieją w festiwalowej rozpisce, na szczególną uwagę zasługuje grupa Blur, który zagra w środę około godziny 23. Blur do Polski przyjedzie po raz pierwszy, będzie to jedyny występ grupy w naszym kraju. Ich występy live, choć w ostatnich latach niezwykle rzadkie, zawsze zbierają najlepsze recenzje, zarówno wśród fanów muzyki jak i dziennikarzy, a ugruntowana pozycja w ścisłej czołówce światowych gwiazd alternatywnego rocka pozwala im budzić ciągłe zainteresowanie mimo braku nowego albumu. Tego samego dnia na Open'er Stage pojawi się nowa gwiazda amerykańskiego hip hopu, Kendrick Lamar. Polska scena to między innymi Vavamuffin czy Dawid Podsiadło.

Czwartek upłynie pod znakiem Arctic Monkeys, grupy która w zaledwie dwa lata od debiutu stała się headlinerem największych światowych festiwali, a jej członkowie - mimo młodego wieku – mają gigantyczny szacunek wśród rockowego środowiska. Zespół pojawi się na scenie przed godziną 23. Następnie występ grupy Nick Cave & The Bad Seeds. Polska reprezentacja to Maria Peszek, Ras Luta czy Łąki Łan.

W piątek, 5 lipca przed 23 pod Open'er Stage mile widziani będą fani Queens of the Stone Age. Jest to jeden z najważniejszych amerykańskich zespołów rockowych. Założony w 1997 roku przez Josha Homme’a po rozpadzie grupy Kyuss. Ich debiutancki album, zatytułowany Queens of the Stone Age, był wielkim komercyjnym sukcesem, dzięki któremu grupa zyskała ogromną popularność. Wcześniej na tej samej scenie po wyjątkowo długim oczekiwaniu pojawi się legendarny Kaliber 44. Tworzący indywidualny styl, do dziś rozpoznawany po zaledwie kilku wersach, to zespół, który połączył fanów wielu gatunków muzycznych tworząc pierwszy prawdziwy hip hopowy fenomen na polskiej scenie.

Ostatni dzień festiwalu to Kings Of Leon. Jesienią 2011 roku muzycy zawiesili działalność i skupili się na życiu rodzinnym. Kings Of Leon wrócą z doskonale znanymi utworami, nie tylko z okresu największej popularności, ale także początków kariery, od garażowego klimatu pierwszych albumów „Youth and Young Manhood” i „Aha Shake Heartbreak”, przez progresywny „Because of the Times”, nie tracąc umiejętności pisania rockowych hymnów, tak dobrze przyjętych na „Only By the Night”. Z naszych rodzimych artystów możemy się spodziewać Noviki i Lao Che.

Heineken Open'er odbędzie się w dniach 3-6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

CENY BILETÓW:

  • karnet 4 dniowy (03.07 – 06.07)  -  470 PLN
  • karnet 4 dniowy + pole namiotowe 7 dni (02.07 – 08.07) - 550 PLN
  • bilety jednodniowe – 189 PLN
  • karnet SKM - 23 PLN (dostępne tylko na altersklep.pl)
  • dopłata – pole namiotowe - 120 PLN (dostępne tylko na altersklep.pl)
  • bilet camper - 400 PLN (dostępne tylko na altersklep.pl)