Melodie Miłości

Koncerty, Gdańsk

Data 23.06.2013 18:00
Miejsce Filharmonia Bałtycka
Miejscowość Gdańsk
Bilety 25-70 zł

W niedzielę 23 czerwca, o godz. 18:00 Filharmonia Bałtycka koncertem pt. „Melodie Miłości” z udziałem Zbigniewa Wodeckiego oraz Zbigniewa Górnego, który zadyryguje orkiestrą symfoniczną PFB rozpocznie Gdańskie Lato Muzyczne.

Podczas koncertu, słuchacze wysłuchają znanych i wielokrotnie nagradzanych melodii miłosnych. To niepowtarzalna okazja, by na powrót zanurzyć się w dźwiękach melodii ze znanych i głośnych filmów, takich jak Love Story, Czarny Orfeusz, Parasolki z Cherbourgha i innych. Ta wiązanka motywów miłosnych nie jest jedynym punktem w programie.

Prócz klasycznych dzieł kina, publiczność zaszczycą swą obecnością znani od lat i cenieni w Polsce artyści – Zbigniew Wodecki oraz dyrygent i kompozytor Wojciech Górny, uczestnik największych polskich festiwali, autor muzyki filmowej, współautor „Gali Piosenki Biesiadnej”. Całości dopełni, rozpoznawana obecnie dzięki programowi The Voice of Poland oraz Bitwie na głosy, wcześniej występująca także m.in. jako rudowłosa Ania z Zielonego Wzgórza w poznańskim Teatrze Muzycznym, Michalina Brudnowska.

Początek Gdańskiego Lata Muzycznego to zapowiedź wydarzeń muzycznych, które będą nam towarzyszyć przez całe lato. W tym na wiele z nich wstęp jest wolny. W ramach GLM usłyszymy więc m.in. koncerty z cyku: Muzyka w zabytkach starego Gdańska, Chopin nad wodami Motławy oraz koncerty organowe 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej czy Festiwalu Słowo i Muzyka u Jezuitów w Jastrzębiej Górze. Ostatni Koncert Gdańskiego Lata Muzycznego organizatorzy zaplanowali na 11 sierpnia.