Kaszubski Przegląd Orkiestr Dętych po raz siódmy w Gniewinie

Kultura, Czymanowo

Data 30.06.2013 12:00
Miejsce Plac Koncertowy
Miejscowość Czymanowo

VII Kaszubski Przegląd Orkiestr Dętych Gniewino 2013 odbędzie się 30 czerwca na „Placu Koncertowym", w Czymanowie.

  • Zapraszamy wszystkie Orkiestry Dęte do udziału w „VII Kaszubskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gniewinie", który odbędzie się 30.06.2013 r. o godz. 12.00 na „Placu Koncertowym" w Czymanowie. W przeglądzie mogą wziąć udział także Orkiestry spoza regionu Kaszub, co pozytywnie wpływa na zwiększenie różnorodności wykonywanego repertuaru jak i podniesienie ogólnych walorów artystycznych – informują organizatorzy.

Kaszubski Przegląd Orkiestr Dętych, to impreza, która już wpisała się w stały kalendarz imprez gminy Gniewino, a także w krajobraz kulturalno-rozrywkowy regionu. W oparciu o taką tradycję z łatwością udało się zainicjować przegląd, w którym biorą udział okoliczne orkiestry dęte, a także orkiestry z zagranicy i innych regionów Polski, które wstępnie zdeklarowały swój udział.

  • W bieżącym roku, w dniu 30 czerwca na placu koncertowym w Czymanowie pragniemy zorganizować siódmy już z kolei Przegląd Orkiestr. Prezentacje utrzymane w atmosferze rodzinnego biesiadowania przemawiają do mieszkańców Gminy Gniewino i okolicznych miejscowości czyniąc tę imprezę bardzo atrakcyjną – podają organizatorzy.

Patronat nad wydarzeniem objęło Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im Fryderyka Chopina w Wejherowie.