W Blues Clubie: Fabryka

Koncerty, Gdynia

Data 21.06.2013 00:00
Miejsce Blues Club
Miejscowość Gdynia

FABRYKA to oryginalne połączenie melodyjnej poezji, klasycznego rocka oraz brzmień elektronicznych. Zespół wypracował własny styl, który muzycy określają jako rock fantastyczno-naukowy. Dzięki niezwykłej energii, niebanalnym kompozycjom i przekazie tekstowym FABRYKA wywołuje wspaniałe emocje wśród publiczności. Grupa odwołuje się do wartości humanistycznych. Oprócz muzyki do własnych słów, grupa przygotowała oprawę polskich poezji (Wyspiański, Baczyński, Gajcy).

Projekt powstał w 2004 roku z inicjatywy wokalisty, kompozytora i autora tekstów Sylwestra Domańskiego. Przez kilka lat zespół koncentrował się na działalności koncertowej - w klubach jak i na dużych imprezach na terenie kraju. W portalu Łowimy Talenty Fabryka zajęła 1 miejsce z utworem „Pustki” w rankingu ponad 2000 utworów za I kwartał 2011 r. W maju 2011r. zespół wydał płytę - "Rock fantastyczno-naukowy", nagraną w Izabelin Studio. Na płycie znalazł się tuzin nietuzinkowych utworów. Każdy z nich to poetycka opowieść o przeżyciach i myślach rożnych – czasem prawdziwych – postaci. W jednym z utworów grupa odwołuje się do klasyki literatury narodowej, cytując fragment tekstu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Do utworu „Dziękuje ci”nakręcono teledysk. Z okazji XXX rocznicy Stanu Wojennego, zespół wydał mini-płytę “Coś się stało” - do tekstów bydgoskiego poety Piotra Kubiaka, poświęconą Polsce początku lat 80-tych. Promocja płyty odbyła się w kilkunastostopniowym mrozie, na koncercie na placu Konstytucji w Warszawie.

Niedawno Fabryka ukończyła nagrywanie płyty „Sierpień” poświęconej poezji Kolumbów. Prace nad obróbką dźwięku w warszawskim Hear Studio są na ukończeniu. Po nagraniach ustalił się skład zespołu. W 2013 r. zespół bierze udział w V edycji „Must be the Music – Tylko Muzyka”.

Skład zespołu:

Sylwek Domański – śpiew

Darek Samoraj - gitara

Rafał Pluta – gitara basowa, chórki

Marian Parczała – instrumenty klawiszowe, chórki

Krystian Kwaśny – perkusja