Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Pełnoletnia Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie

Kultura, Gdynia Orłowo

Data 29.06.2013 00:00-11.08.2013 00:00
Miejsce Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie
Miejscowość Gdynia Orłowo

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza od 29 czerwca do 11 sierpnia 2013 na XVIII Scenę Letnią w Orłowie.

Jesteśmy jedynym teatrem dramatycznym w Gdyni, organizatorem Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, koordynatorem ogólnopolskiego konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną, jedynym teatrem na świecie noszącym imię Witolda Gombrowicza i jedynym zespołem, który nieprzerwanie od osiemnastu lat, w okresie wakacyjnym, gdy większość teatrów korzysta z urlopowej przerwy buduje na plaży prawdziwy, artystyczny teatr. W naszym repertuarze znajdziecie Państwo zarówno klasykę jak i współczesność, rzeczywistość i fantazję, zabawę i zadumę, czyli … wszystko to, co najlepsze w teatrze!

Kiedy w lipcu 1996 roku po raz pierwszy zaprosiliśmy widzów do teatru na plaży w Orłowie nikt z nas nie przypuszczał, że nasza fantazja grania spektakli na piasku, z morzem w tle, z dala od wielkomiejskiego zgiełku stanie się letnią wizytówką Gdyni z entuzjazmem przyjętą nie tylko przez mieszkańców Trójmiasta ale również gości ze wszystkich zakątków świata. A co równie istotne, że nieprzerwanie będzie trwać, rozwijać się i czarować widzów przez 18 lat. Bez wątpienia możemy stwierdzić, że Scena Letnia jest już pełnoletnia!

W tym roku zapraszamy Państwa na dwa widowiska przygotowane specjalnie na Scenę Letnią w Orłowie, czyli „Słodkie lata 20., 30. …” w reżyserii Jana Szurmieja, które przeniosą nas w świat przedwojennego kabaretu i „W kręgu namiętności. Tango Piazzolla” w reżyserii Józefa Opalskiego, które przybliży nam klimat argentyńskich knajpek, w których króluje miłość i tango.

Zaprezentujemy też trzy spektakle, które swoje premiery miały w stałej siedzibie teatru przy ul. Bema 26 a teraz przenosimy je na Scenę Letnią, czyli: naszą najnowszą produkcję „Sammy” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego, w której w brawurowy sposób splatają się wielkie przeboje w wykonaniu Doroty Lulki, mafijne długi i miłość; spektakl „Bóg mordu” w reżyserii Tomasz Mana, który jest czarną komedią małżeńską, pełną inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów oraz spektakl dla tych, którzy lubią się śmiać - „Bóg” Woody’ego Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. To wybuchowa mieszanka błyskotliwych żartów ze sztuki, misji teatru i aktorów, pełna aktualnych odniesień do otaczającej nas rzeczywistości.

Dla dzieci, jak co roku, przygotowaliśmy we współpracy z Bankiem Nordea teatralną odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdą niedzielę przedstawiciele kultury i sztuki czytać będą najpiękniejsze baśnie, bajki i opowiadania skandynawskich autorów.

We współpracy z Bankiem Nordea ogłosimy również konkurs fotograficzny Nordea Foto - Scena Letnia w obiektywie na najlepsze zdjęcie ze Sceny Letniej w Orłowie. Będzie to już 11 edycja konkursu.

Zapraszamy Państwa także na „Dar Pomorza”, pod pokładem którego wystawiamy wielokrotnie nagradzany SPEKTAKL ROKU - „Idąc rakiem” Güntera Grassa w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Mamy nadzieję, że nasza różnorodna i przemyślana propozycja artystyczna znajdzie Państwa uznanie.

Ciesz się latem na Scenie w Orłowie!