Skandynawia w Sopocie

Kultura, Sopot

Data 30.05.2013 00:00-02.06.2013 00:00
Miejsce Plac Przyjaciół Sopotu
Miejscowość Sopot

W nadchodzący długi weekend wszyscy zainteresowani atrakcjami turystycznymi Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii powinni odwiedzić sopocki deptak. Będzie można posłuchać prelekcji o najpiękniejszych miejscach Skandynawii, skorzystać ze specjalnej oferty biur podróży i przewoźników promowych, wziąć udział w licznych konkursach, a nawet wygrać rejs do którejś z nordyckich stolic.

„Skandynawia w Sopocie” to festyn promujący atrakcje turystyczne Norwegii, Szwecji, Danii i Finlandii. Każdego dnia będzie można posłuchać osób, które kraje Północy poznały na wylot. Konrad Konieczny, szef norweskiej organizacji turystycznej VisitNorway w Polsce, a zarazem współautor przewodnika po tym kraju i zapalony rowerzysta, który na rowerze przemierzył całą Norwegię, opowie o najpiękniejszych miejscach krainy fiordów i możliwościach turystyki aktywnej (piątek godz. 13 i 15). Bezpośrednio po spotkaniu z nim będzie można obejrzeć film „Łowcy przygód”, który pokazuje Norwegię dla aktywnych. Od piątku do niedzieli codziennie o godz. 16 Karol Rosada z firmy Sea Tours opowie o Mini Rejsach do skandynawskich stolic, a bezpośrednio po prelekcji na widzów czeka wielka niespodzianka: losowanie Mini Rejsu.

Na wycieczki rowerowe do południowej Szwecji zaprosi Zuzanna Rosinke, przewodniczka i współautorka strony szwecjanarowerach.com (czwartek godz. 18 i sobota godz. 13), a Maciej Zborowski, skandynawista, przewodnik i bloger, przedstawi najciekawsze pomysły na zwiedzanie Skandynawii z dziećmi (niedziela godz. 13).

Na uczestników festynu czekają liczne atrakcje. Biuro podróży Sea Tours oraz przewoźnicy promowi Stena Line, DFDS i Tallink Silja Line przygotowały specjalne promocje na wyjazdy do Skandynawii oraz konkursy i niespodzianki. Na przykład rejs do Szwecji będzie można zarezerwować w promocyjnej cenie już od 79 zł na osobę.

W czasie festynu świętować będziemy Dzień Dziecka, dlatego specjalne atrakcje przygotowano dla najmłodszych. Będzie na nich czekać koło fortuny z nagrodami, stanowisko do profesjonalnego malowania twarzy, a także konkursy i prezenty dla każdego: baloniki, wiatraczki i inne upominki uwielbiane przez dzieci. Można też będzie spróbować prawdziwego dżemu ze skandynawskich borówek. Szczegółowy program festynu na stronach abakart.com.pl i TwojaSkandynawia.pl.

Program:

Czwartek 30.05.2013

  • godz. 18 Rowerem do Szwecji (Zuzanna Rosinke, Stena Line)

Piątek 31.05.2013

  • godz. 13 Norwegia - kraina fiordów (Konrad Konieczny, VisitNorway) po prelekcji film „Łowcy przygód”
  • godz. 15 Norwegia dla aktywnych (Konrad Konieczny, VisitNorway) po prelekcji film „Łowcy przygód”
  • godz. 16 Mini Rejsy do Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl) po prelekcji losowanie Mini Rejsu

Sobota 01.06.2013

  • godz. 13 Rowerem do Szwecji (Zuzanna Rosinke, Stena Line)
  • godz. 16 Mini Rejsy do Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl) po prelekcji losowanie Mini Rejsu

Niedziela 02.06.2013

  • godz. 13 Skandynawia dla dzieci (Maciej Zborowski, Stena Line)
  • godz. 16 Mini Rejsy do Skandynawii (Karol Rosada, SeaTours / MiniRejsy.pl) po prelekcji losowanie Mini Rejsu