Indios Bravos - Koncert + Afterparty

Koncerty, Sopot

Data 07.06.2013 21:00
Miejsce Scena
Miejscowość Sopot
Bilety 25 zł

Wiosna zawitała do nas na stałe, za oknem pięknie świeci słońce, powoli rozpoczynamy sezon festiwali i imprez plenerowych, ale co z tego! Nowy sopocki klub Scena wraz z kolektywem Surprises Events Groups zapraszają Was na niesamowite wydarzenie łączące w sobie prześwietny koncert zespołu INDIOS BRAVOS z afterparty prowadzonym przez doświadczonych DJ'i.

Indios Bravos - założona w 1997 roku polska grupa muzyczna grająca mieszankę rocka, reggae i bluesa. Założycielem i liderem zespołu jest założyciel i były członek grupy Hey gitarzysta Piotr Banach, wokalistą zaś Piotr Gutkowski - Gutek. W 1999 roku ukazała się pierwsza półoficjalna płyta zespołu - Part One (duża w tym zasługa Kuby Wojewódzkiego, który specjalnie na potrzeby wydania tej płyty założył firmę wydawniczą „Pałac Kultury”), jej nakład szybko został wyczerpany. W 2004 roku ukazała się pierwsza w pełni oficjalna płyta zespołu - "Mental Revolution", przyniosła ona takie przeboje jak piosenki "Pom pom", "Tak to tak" czy "Sign". Płyta ta, podobnie jak wydana w 2006 reedycja - "Mental Revolution" (extended version) ugruntowała pozycję Indios Bravos na polskiej scenie reggae. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. W roku 2007 grupa otrzymała "Złotego Bączka" i wystąpiła po raz kolejny na Przystanku Woodstock.

Następna płyta zespołu nosząca tytuł "Peace!" (początkowo album miał się nazywać "Tu i Teraz") ukazała się w październiku 2007 roku. Singlami promującymi płytę były utwory "Wolna wola" oraz "Mówię do Ciebie i siebie". Materiał zaprezentowany na nowej płycie nie mieści się w granicach klasycznego reggae, wyczuwalne są inspiracje płynące z innych gatunków muzyki.

13 marca 2009 roku ukazała się płyta zatytułowana "Indios Bravos". 4 grudnia 2009 roku wydana została płyta "On Stage" na której można odnaleźć przekrój twórczości zespołu w wykonaniach koncertowych. Materiał został zarejestrowany w łódzkim klubie Dekompresja, 23 października 2009.