Dominic John Sebastian,Pete Truehell,Peter J.Birch

Koncerty, Gdynia

Data 03.06.2013 19:00
Miejsce Blues Club
Miejscowość Gdynia
Bilety 10/15 zł

Potrójny koncert, prawie mini-festiwal singer-songwriterski. Otwarcie wspólnej europejskiej trasy dwóch artystów : Dominic John Sebastian (wystąpi z zespołem w trzyosobowym składzie) oraz Pete Truehell (dawniej wokalista i gitarzysta zespołu Absyntia, obecnie występujący solo). Gościem otwarcia trasy będzie Peter J.Birch, także intensywnie koncertujący po Polsce i Europie. W Gdyni można było go usłyszeć kilka lat temu na Opener Festival.

Po koncercie Open Mic afterparty, czyli ambitniejsza wersja karaoke - otwarta scena i dostępna gitara dla wszstkich, którzy będą chcieli zaprezentować piosenkę lub dwie...

Dominic John Sebastian - indie folk

Singer - songwriter, autor piosenek i wokalista tworzący w nurcie anglojęzycznego folk-rock'a i folku współczesnego o szerokim brzmieniu i różnorodnych wpływach. Swoim koncertowym klimatem wprowadza publiczność w chwile pełne pasji i emocji. Podczas koncertów Dominic'a nie brakuje popowych i bluesowych akcentów. Występuje zarówno solo jak i z zespołem, najczęściej w 3-osobowym składzie z różnorodnym instrumentarium akustycznym (m.in. gitara akustyczna, flety irish whistle, akordeon, orchestral bells, harmonijka ustna, cajon ...). Koncerty Dominic'a charakteryzują się dużą żywiołowością i głęboko emocjonalną interpretacją piosenek opowiadających w metaforycznym sensie o miejscach, ludziach, relacjach i doświadczeniach życiowych. Jako artysta łączy w sobie umiejętności songwriterskie, wokalno-instrumentalne, aranżacyjne i producenckie. W lutym 2013 r. Dominic wydał samodzielnie nagraną EP-kę "My Road" zawierającą 6 piosenek zarejestrowanych podczas koncertu rok wcześniej. Obecnie przygotowuje się do nagrania albumu studyjnego w lipcu 2013 r.

skład zespołu : Dominic John Sebastian, Paweł Chyziewicz, Bartosz Zawodniak