Dorota Lulka & Milonga Baltica w WCK

Koncerty, Wejherowo

Data 28.06.2013 19:00
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety 20 zł

Wejherowskie Centrum Kultury – Filharmonia Kaszubska zaprasza na koncert złożony z najpiękniejszych tang argentyńskich w wykonaniu Doroty Lulki - aktorki Teatru Miejskiego w Gdyni oraz kwartetu Milonga Baltica pt. "Tango". Koncert odbędzie się w piątek 28 czerwca o godzinie 19.00. Bilety w cenie 20 zł do nabycia na stronie WCK lub bezpośrednio w kasie.

"Tango" to koncert najpiękniejszych tang argentyńskich, między innymi "La Cumparsita", "Volver" czy "Libertango", wybawiony z trywialności dzięki osobowości artystów i polskim tekstom. Niepowtarzalny klimat tego koncertu buduje fascynujący głos wokalistki i wirtuozeria zespołu. Interpretacje Doroty Lulki i kwartetu Milonga Baltica są porywające i posiadają walor autentyczności. Teksty utworów, oprócz dwóch wykonywanych w oryginale, napisali Jerzy Jurandot i Józef Lipski, jak również współcześni poeci: Jacek Dehnel, Marcin Sosnowski i Tomasz Olszewski, nadając ponadczasowym przebojom nowy, urzekający kształt.

Dorota Lulka - aktorka związana z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni - publiczności głównie kojarzy się z tytułową rolą w spektaklu "Piaf", za którą została uhonorowana, wśród wielu innych - Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta, Nagrodą Marszałka Województwa Pomorskiego, zdobyła "Sztorm Roku 2005" i tytuł Najpopularniejszej Aktorki Sceny Letniej, a w 2008 roku - Medalem Civitas e Mari - za całokształt twórczości. Oprócz granych w Teatrze Miejskim ról dramatycznych, współpracuje z akordeonistą Pawłem Nowakiem i jego zespołem, koncertując w całym kraju, między innymi z koncertem "Piaf po polsku", który był prezentowany również w Oświęcimskim Centrum Kultury w 2012 roku. Milonga Baltica jest kwartetem - zjawiskiem na muzycznej mapie Polski oddającym jak nikt inny ducha tanga argentyńskiego. Zespołowi udaje się przekładać klasyczne brzmienia tego gatunku na język kolejnych pokoleń, przyciągając do tanga nowe rzesze młodych słuchaczy.

Priorytetem dla zespołu pozostaje zachowanie stylowego charakteru tang, które osiągnęły status światowych hitów. W skład kwartetu wchodzą: Paweł Nowak - bandoneon, Tomasz Siarkiewicz - skrzypce, Ignacy Jan Wiśniewski - fortepian, Maciej Sadowski - kontrabas.

[IMG]2[/IMG]