Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Gdańsk zaprasza na Streetwaves 2013

Kultura, Gdańsk

Data 01.06.2013 00:00-02.06.2013 00:00
Miejsce Olszynka, Siedlce
Miejscowość Gdańsk
Bilety Wstęp wolny

Streetwaves to weekendowa akcja miejska, która w tym roku już po raz szósty wyprowadzi działania artystyczne z klubów i galerii w przestrzeń gdańskich dzielnic. Porzucamy centrum w poszukiwaniu miejsc do tej pory nie odkrytych dla sztuki i działań kulturalnych – tym razem naszymi dzielnicami-stolicami będą Olszynka (1 czerwca) i Siedlce (2 czerwca).

1-2 czerwca będzie z pewnością dobrym weekendem dla miłośników miejskich przygód, długich spacerów i dobrej zabawy, bo to właśnie nimi każdego roku naszpikowany jest program Streetwaves. Nie zabraknie koncertów w nietypowych miejscach, wystaw na odrapanych ścianach, warsztatów na ulicach i skwerach, ulotnych akcji i niespodziewanych interwencji. Zadbamy o najmłodszych i najstarszych uczestników, zadbamy o tych, którzy lubią rowery, dobre jedzenie i powroty do beztroski dzieciństwa.

1 czerwca pomożemy uczestnikom Streetwaves odkryć sielskie uroki Olszynki, dzielnicy znajdującej się w Śródmieściu, a tak innej od zwyczajowych wyobrażeń o centrum. Zielona, spokojna oaza przecięta siecią kanałów to doskonały cel pieszych wędrówek i rowerowych wycieczek. Następnego dnia będziemy eksplorować malownicze zakątki gdańskich Siedlec i zatańczymy w jednym z najpiękniejszych miejskich parków, w Parku Grodzisko.

Podczas tegorocznego Streetwaves, obok zwyczajowych koncertów, wystaw i akcji w przestrzeni miejskiej nie zabraknie warsztatów dla dzieci i seniorów, projektów artystycznych w olszyńskich ogródkach działkowych, podwórkowych gier rodem z dzieciństwa dzisiejszych 30-latków. Miłośnikom sportu i miejskiej turystyki zaproponujemy nietypowe - piesze, rowerowe i kajakowe - wycieczki po naszych dzielnicach-stolicach. Na Siedlcach będziemy głaskać mopsy i buldogi, grać w zbijaka, a na zakończenie zatańczymy na balu w Parku Grodzisko...