Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Sablewska i inni - Festiwal „Na Zdrowie 2013”

Inne, Sopot

Data 29.06.2013 10:30-30.06.2013 22:00
Miejsce Zatoka Sztuki
Adres Aleja Franciszka Mamuszki 14
Miejscowość Sopot
Bilety Cena biletu na cały dzień wraz z imprezą taneczną: 12 zł / Cena biletu na cały dzień bez imprezy tanecznej: 10 zł / Osoby poniżej 13-tego roku życia wstęp wolny

Festiwal „Na Zdrowie 2013” jest unikalnym wydarzeniem, świętem człowieka, który poszukuje i pragnie doświadczać. Podczas festiwalu odkrywać będziemy różne praktyki jogi, zdobywać wiedzę na temat odżywiania,ekologii, medytacji, ruchu oraz masaży. Proponujemy Państwu niezapomniany dzień, w którym nauczycie się, jak dbać o siebie i innych, jak sprawić, aby żyć w harmonii z własnym ciałem oraz naturą. Niech poszukiwanie wiedzy i nowych doświadczeń stanowi nasze kolejne wyzwanie.

Festiwal „Na Zdrowie 2013” powstał w celu przekazywania wiedzy i doświadczeń z zakresu odżywiania, leczenia, ekologii i ruchu. Gromadzi on osoby, które pragną edukować i promować zdrowy tryb życia. W czasach, w których ludzie nieświadomym działaniem ściągają na siebie choroby, otyłość czy niezadowolenie, profilaktyka staje się kluczem ku lepszemu, zdrowemu życiu.

My, ludzie, czujemy, że mamy coś więcej. Mamy inteligencję, która rzekomo prowadzi nas na właściwą ścieżką –to tak jakbyśmy trzymali w ręce mapę. Niestety, często mapy te skalane ówczesnymi mechanizmami globalizmu, popytu, środkami masowego przekazu prowadzą nas w ślepy zaułek. Jedyna droga do przemian to uświadomienie i pokonanie strachu przed wyzwaniami. Festiwal „Na Zdrowie 2013” ma na celu wzbudzić w ludziach potrzebę poszukiwania, reedukowania oraz znajdowania lekarstw na własne smutki. Lepszy Ja, znaczy lepszy świat wokół mnie. Jeśli człowiek sam w sobie odkryje szczęście, które jest wytworem uzależniającym, sprawi, że otoczenie wokół niego będzie również z tego szczęścia korzystało. Festiwal proponuje różne formy klas medytacyjnych i oddechowych, które pozwolą na odświeżenie zmęczonych komórek i pozbycie się stresu. Każda praktyka jogi pomoże w odnalezieniu swojej, indywidualnej drogi. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również dowiedzieć się czegoś na temat filozofii jogi, medytacji, ekologii oraz odżywiania. Warsztaty z pewnością zmobilizują każdego do wszczęcia dalszych poszukiwań, dążących do osiągnięcia optymalnego zdrowia i szczęścia.

Program

W programie m.in.: klasy jogi i poznawanie jej różnych odmian, medytacje, facefitness, capoeira oraz wykłady na temat zdrowego odżywiania, wykłady o witanizmie i weganizmie, sposobach radzenia sobie ze stresem, bio inteligencji i świadomym życiu.

Podczas festiwalu będzie można spotkać się z Mają Sablewską, która z chęcią udzieli Wam rad na temat zdrowego trybu życia. Jola Słoma i Mirosław Trymbulak ugotują zdrowe potrawy na Waszych oczach. Reni Jusis poprowadzi wykład na temat rodzicielstwa w zgodziez naturą, czyli jak wychowywać dzieci i żyć ekologicznie i ekonomicznie. Ania Patrini zabierze nas w podróż z misami tybetańskimi i mantrami oraz będziemy mogli podziwiać jej prace podczas wernisażu. W sobotę odbędzie się również koncert Laboratorium Dźwięku.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie festiwalu http://www.festiwalnazdrowie.pl/program/

Zdowy Jarmark

To specjalnynamiot na plaży, w którym znajdą się przeróżne stoiska ze zdrowym cateringiem i strefą hand made. Oprócz wegańskich zakąsek, znajdziecie tu ręcznie robioną biżuterię, odzież oraz stoiska z kosmetykami naturalnymi. 300 metrów powierzchni dla tych co tworzą z myślą o naturze! Stopy na ziemi, głowa w chmurach, miłość w sercu Organizator: Studio Hot Jogi i Masaży„MoyaYoga” [email protected], www.moyayoga.com PR i Produkcja: Magdalena Wierzchowska, [email protected]

Ambasadorzy festiwalu

Maja Sablewska:

„Kiedy pracuje nad wizerunkiem osób, zawsze zwracam uwagę na to aby dbać o to co kryje się pod ubraniem. Zdrowy styl życia zapewnia komfort na wielu płaszczyznach. To ponadczasowy trend, który jest modny przez całe życie.Dlaczego się zgodziłam? Bo utożsamiam się z inicjatywą, bo zdrowo i świadomie żyje i chciałabym aby zdrowo i świadomie żyła cała Polska.”

Reni Jusis:

„Odkąd zostałam mamą staram się żyć zdrowo i propagować macierzyństwo w zgodzie z naturą. Dlatego bardzo cieszę się na sopocki festiwal Na Zdrowie, którego celem jest poszukiwanie wiedzy i nowych doświadczeń związanych z szeroko rozumianą ekologią. Mam nadzieję, że z początkiem wakacji Sopot stanie się stolicą wszystkich tych, którzy kochają żyć zdrowo!”

Jola Słoma i Mirosław Trymbulak

„Ostatnio zaobserwowaliśmy znaczącą zmianę w podejściu ludzi do różnorodności, a tak naprawdę społeczne przyzwolenie na odmienność światopoglądu w różnych dziedzinach życia. Idźmy dalej za ciosem i zmieniajmy ten świat zaczynając od siebie. Bądźmy w tym optymistyczni, budując lepsze jutro dla wszystkich. Taki festiwal jest wielką szansą spotkanie ciekawych i wartościowych ludzi, wymianę doświadczeń i poglądów oraz na zapoznanie się z różnorodnością możliwości pracy nad sobą i wybrania czegoś dla siebie lub utwierdzenia się w tym, że to co robimy jest słuszne.”

Anna Patrini:

"Cieszę się, że będę mogła wziąć udział w festiwalu, na którym spotkam się z tematyką bardzo mi bliską -joga, medytacje, zdrowa żywność. Są to czynniki, dzięki którym zyskujemy nową jakość życia. Dołożymy wszelkich starań, by uświadamiać ludzi jak w prosty sposób ulepszać i uleczać swoje życie."Zarażać zdrowiem" wcale nie jest łatwo, ale wierzymy, że dzięki tej inicjatywie -nam się to uda!"