Politycy nie zabijajcie polskich mediów

I Plener Kowalstwa Artystycznego - Oliwa 2012

Inne, Gdańsk

Data 05.08.2012 12:00
Miejsce Kuźnia Wodna
Miejscowość Gdańsk
Bilety 6 zł , ulgowy 3 zł

Na półmetek okresu urlopowego serdecznie zapraszamy na pierwsze tego typu warsztaty plenerowe z kowalstwa artystycznego w Oliwie oraz na kolejne prezentacje pokazu kucia stali urządzeniami wodnymi z XVI wieku.

Wyobraź sobie: Środek lata w mieście a tu las w letniej szacie, a na tle tego malowniczego krajobrazu -XVI wieczna, zabytkowa kuźnia wodna nad potokiem Oliwskim. Tu historia miesza się z dzisiejszą teraźniejszością. Przykład? Proszę bardzo: unikatowe młoty wodne i narzędzia do cięcia stali napędzane siłą wody i wystawa fotograficzna pt. "Kobieta w Kuźni" oraz pokazy pracy kowali. Nie wierzysz - przyjdź i zobacz to sam...

Kuźnia Wodna-Dolina Radości Oliwa I plener kowalski - to prezentacje ,pokazy pracy kowali którzy w scenerii XVI wiecznej kuźni przybliżą ten zapomniany fach, zaprezentuję ciekawostki z tej dziedziny jak i udowodnią iż kowalstwo wciąż jest jednym z ogniw dzisiejszej cywilizacji, która w erze informatyki i komputeryzacji nie zapomniała o tym najstarszy zawodzie świata.

Muzeum czynne 05.08.2012- od godz.11-17 bilety wstępu: normalny 6zł ulgowy 3zł

Na pokaz kucia godz.16 :00 imprezowy 15zł ulgowy (młodzież szkolna) - 3zł

dodatkowo do 30.09.2012 otwarta jest wystawa fotograficzna pt: 60 -lecie FSO