Jarmark św. Dominika Gdańsk

Inne, Gdańsk

Data 28.07.2012 00:00-19.08.2012 00:00
Miejscowość Gdańsk

Wielka impreza plenerowa, handlowa, kulturalna i rozrywkowa już za tydzień w Gdańsku. Jarmark Dominikański rozpocznie się 28 lipca o godzinie 12:00. Tego samego dnia wieczorem na scenie pojawi się Voo Voo.

Podczas tegorocznego jarmarku aż 85 % produktów to przedmioty kolekcjonerskie, starocie, rzeźby oraz produkty regionalne. Do dyspozycji będzie ponad 1000 stoisk handlowych. Artystom przyznano 200 miejsc, kolekcjonerom 230, a rzemieślnikom 300.

Do wyboru będą specjały z różnych stron świata. Również na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. W trakcie jarmarku funkcjonować będzie tak zwane Bajkowisko, dzięki któremu zobaczymy spektakle teatralne czy weźmiemy udział w specjalnych zabawach, grach i konkursach z nagrodami.

Na jarmarku czekają na nas także koncerty. Pojawią się tacy atyści jak Ania Rusowicz, Halinka Młynkova, Mietek Szcześniak czy Maleo Reggae Rockers. Na miłośników muzyki alternatywnej czeka najwyższy i najcięższy bęben świata.

Na Targu Węglowym zostanie stworzona Olimpijska Strefa Kibica. Duży telebim pozwoli na połączenie historycznego wydarzenia sportowego z historycznym jarmarkiem dominikańskim. Osoby odpowiedzialne za jarmark zadecydowały o postawieniu tam drzewa poznania oraz kołaki czyli ławki w kształcie koła. Na wielbicieli kuchni regionalnych również czeka wiele atrakcji, gdyż pojawi się specjalna strefa z tego typu przysmakami.

Podczas festiwalu "Dusza jarmarku" odbedą się projekcje filmowe pod nazwą "rodzina... ach rodzina", a zainteresowanym zostnaną udostepnione do zwiedzania zakamarki kościoła św. Mikołaja.

Te i inne atrakcje zostaną zagwarantowane na kolejnym nowo-starym jarmarku dominikańskim. Wszytsko to znajdziecie już za tydzień w Gdańsku.