Metropolia jest Okey

Koncerty, Gdynia

Data 28.12.2011 18:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Miejscowość Gdynia
Bilety 5 zł

Zjednoczone siły artystów Gdańska, Sopotu i Gdyni. Skumulowana moc muzyki, tańca i sztuki. Najlepsze trójmiejskie kluby, dziesiątki koncertów i przedstawienia niezależnych teatrów tańca, a od zeszłego roku również wystawy.

Festiwal "Metropolia jest Okey" powstał nie tylko po to, by promować hasło "metropolii", ale przede wszystkim, aby przy ogromnym ładunku pozytywnej energii, nieść radość wspólnego działania. To już V edycja imprezy - w tym roku oprócz corocznych koncertów w klubach Parlament, S.F.I.N.K.S. 700 i Ucho, będzie miała ona swoje odsłony w siedzibie NCK - Ratuszu Staromiejskim, nowootwartym Centrum św. Jana i siedzibie Miejskiej Instytucji Kultury Gdańsk 2016.

W dniach 26-29 grudnia wystąpi około 50 trójmiejskich zespołów oraz teatry tańca. Oczywiście nie może zabraknąć literackiej "twarzy" festiwalu. Tradycyjnie zaplanowane zostały spotkania z pisarzami, a całość zwieńczy Impro, czyli teatralno-kabaretowa improwizacja grupy W Gorącej Wodzie Kompani!. To nie wszystko. Co roku formuła festiwalu wzbogacana jest o nowe wydarzenia. Tym razem będzie to dzień dj-ski w klubie S.F.I.N.K.S. 700. A dla tych, którzy uwielbiają poszukiwać "białych kruków", w gdyńskim klubie Desdemona odbędzie się Pchli Targ - połączenie giełdy płyt z prezentacją dorobku trójmiejskich wytwórni płytowych.

28 grudnia (środa) w ramach "Metropolia jest Okey" w Klubie Ucho zagrają:

Blindead

Czechoslovakia

Kiev Office

C4030

Wylkołak

Naked Brown

Zdrowia Szczęścia Pomarańczy

Wikas

Chlupot Mózgu

Blue Jay Way

Dreadless Lions

Information

Shipyard

Irek Wojtczak

Kwartet Gipsy Pill