Pokaz filmowy "To może się udać"

Filmy, Reda

Data 09.12.2023 18:00
Miejsce Fabryka Kultury
Miejscowość Reda

Zapraszamy na pokaz inspirującego filmu: „To może się udać”. Dokument przedstawia historię Michała, który pragnie spełnić swoje marzenia. Projekcja filmu odbędzie się 9 grudnia o godzinie 18:00 w Fabryce Kultury ( Reda, ul. Łąkowa 59a). Po seansie przewidziane spotkanie z reżyserem. Premiera filmu miała miejsce na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Bilety :

Wejściówki ( 0 ZŁ) do odbioru w recepcji Fabryki Kultury.

 

O filmie :

Michał ma marzenie, chce żyć z projektowania i szycia kolorowych, afrykańskich ubrań. Kilka lat temu, zakochał się w Tanzanii i chce jak najwięcej jej kolorytu przenieść do Polski. Znaleziony przypadkowo materiał ze wzorem przypominającym herb jego rodzinnej Gdyni, zainicjował powstanie pierwszych ubrań. Dziś stoi przed szansą stworzenia poważnej kolekcji sygnowanej własnym logo. Na przeszkodzie stoi jednak to co tak bardzo Michał pokochał – tanzańskie „pole, pole”.

Po długich poszukiwaniach Michał znalazł szwalnię, która jest w stanie zrealizować jego duże zamówienie. Oprócz sprzętu, przestrzeni i odpowiedniej liczby pracowników, Soma Factory Tanzania ma jeszcze jedną ważną cechę. Jej właściciel, Innocent, ma zapał, plany na rozwój i jest marzycielem tak jak Michał. Ich relacja biznesowa szybko przeradza się w przyjaźń. Praca zaplanowana jest w najdrobniejszych szczegółach. Notes Michała pęka w szwach: są terminy, godziny, ilości, kwoty i dedlajny. Dwa tygodnie przed wysyłką okazuje się jednak, że zakładany plan jest zrealizowany jedynie w niewielkiej części. Innocent, w tanzańskim stylu, uspokaja Michała. Ciągle słyszy nazwę swojej firmy „Pole Pole”, co oznacza w suahili „powoli, powoli”. Dotychczas traktował ten zwrot jako zabawne określenie leniwie toczącego się tutaj życia. Teraz jednak jego wszystkie plany, wielomiesięczna praca i zainwestowane pieniądze są poważnie zagrożone. W szwalni toczy się wojna światów. Ścierają się dwie zupełnie odmienne kultury, hierarchię wartości i sposoby prowadzenia biznesu. To wszystko wystawia wspólne plany i przyjaźń Michała z Innocentem na poważną próbę.

Laury Festiwalowe:

– Semi-Finalist Flickers’ Rhode Island International Film Festival 2022, 

– Official Selection Sea of Art 2023 – Award Monthly Winner February 2023

– Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2023 – sekcja pozakonkursowa ,,Filmy z Gdyni” (premiera)