Koncert Uwielbienia „Bogu-Chwała!”

Koncerty, Rumia

Data 08.06.2023 18:00
Miejscowość Rumia

Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury w Gdyni Małym Kacku oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi zapraszają na siódmy już Koncertu Uwielbienia „Bogu-Chwała!” organizowany w Rumi w Boże Ciało, czyli w czwartek 8 czerwca 2023 r., o godzinie 18:00 na boiskach SALOSu przy ulicy Bukowej.

Ta wieloletnia inicjatywa, której początek dał Krzysztof Gatz, na trwałe wpisana w kalendarz wydarzeń diecezjalnych oraz miejskich zyskała wsparcie Stowarzyszenia KACK, w związku z zakończeniem działalności przez dotychczasowego organizatora.

Jak co roku, będzie to okazja do manifestowania żywej wiary i dzielenia się radością płynącą z Dobrej Nowiny. Koncert łączy działania artystyczne z modlitwą, uwielbieniem oraz ewangelizacją. Jest naszą odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, by w nowych formach duszpasterskich głosić Ewangelię. Dlatego w przestrzeni publicznej miasta, korzystając z profesjonalnej oprawy scenicznej i przy współpracy z profesjonalnymi muzykami, chcemy dać świadectwo naszej wiary i wdzięczności Panu Bogu. Będzie wśród nas obecny również Ksiądz Biskup Piotr Przyborek, a świadectwem doświadczenia Bożej Miłości podzieli się z uczestnikami wydarzenia Marta Przybyła.

Koncert rozpocznie występ zespołu dziecięcego Kwiatki Karoliny z Leźna. Następnie scenę przejmie 40-osobowy Chór „Bogu-Chwała!” przygotowany przez Weronikę Korthals oraz zespół muzyczny pod kierunkiem Mirosława Hałendy.

Otwarty charakter koncertu stworzy przestrzeń do radosnego rodzinnego spotkania pełnego dobrej muzyki i Dobrej Nowiny, gdzie będzie też miejsce na adorację, indywidualną modlitwę i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie oraz obecnymi na miejscu kapłanami. Będzie również wydzielona Strefa Miłosierdzia jako miejsce spowiedzi.

Na Uczestników czekało będzie również stoisko Anielskiej Księgarni oraz kiermasz rękodzieła Sióstr Betlejemitek z Grabowca.