TEATR KOMEDII VALLDAL | Piraci. Musical niesuchy

Kultura, Wejherowo

Data 17.05.2023
Miejsce Filharmonia Kaszubska
Miejscowość Wejherowo
Bilety Bilety na stronie organizatora

A gdyby tak rzucić to wszystko i… zostać piratem? Żyć poza systemem, mieć niezliczone przygody i może nawet odkryć Skarb?

Na taki pomysł wpada grupa młodzieży, która ma serdecznie dosyć szkoły, wymagających rodziców i świata, który każe ciągle przed siebie biec. Zakładają kolorowe ciuchy, śpiewają, tańczą i zwiedzają tropikalne wyspy… Ale czy rzeczywiście da się uciec od wszystkich zmartwień?

Szalona komedia z głębią jak Rów Mariański. Charaktery czarne jak najciemniejsza noc. I przyjaźń trwalsza od najgrubszych cum. A do tego świat podwodny i przygody w środku rafy. Bo zawsze jest pora na koral. To wszystko w najnowszej produkcji Teatru Komedii Valldal „Piraci. Musical niesuchy”. Najwyższy czas popłynąć.

W rejs zabierze Was ponad 50 bohaterów, w których wcielą się fantastyczni młodzi aktorzy naszego Teatru. Zapraszamy!

„Piraci. Musical niesuchy” Teatru Komedii Valldal. Podobnie jak poprzednie produkcje tego Teatru, będzie to rozśpiewane, mądre i dowcipne widowisko. Kilkoro nastolatków wyrusza w rejs i… postanawia zostać piratami. Chcą żyć poza utartymi schematami, na przekór społecznym oczekiwaniom. Jednak – czy tak rzeczywiście się da? I dokąd płynąć, jeśli każdy kierunek rejsu wydaje się bezsensowny?

„Piraci” to metaforyczna podróż o dojrzewaniu i odkrywaniu własnego miejsca w świecie. To również wyraz wsparcia dla wszystkich ludzi zmagających się z depresją i innymi zaburzeniami zdrowia psychicznego. Niemniej Valldalowi twórcy – reżyser Tomasz Czarnecki i autor Szymon Jachimek – przyzwyczaili już widzów, że umieją poruszać nawet najpoważniejsze tematy w lekkiej formie. W „Piratach” za część rozrywkową będą odpowiadać: zbuntowany Mały Syren, zakochany Rekin oraz super band rockowy Silny Morski Prąd.

Na scenie zaprezentuje się kilkadziesiąt młodych osób z Trójmiasta i okolic. Muzykę skomponował Marcin Rumiński, a scenografia jest dziełem Kaliny Konieczny.