Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Komety, Muzyka Końca Lata

Koncerty, Gdynia

Data 19.11.2011 19:00
Miejsce Klub Muzyczny Ucho
Miejscowość Gdynia

Dowodzone przez Lesława Komety są obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej identyfikowalnych, krajowych zespołów alternatywnych, a zarazem kontynuacją działającej w latach 1994-2003 Partii. Znajduje to odbicie nie tylko w podejściu do artystycznej twórczości ale także aktualnym składzie grupy, w którym po zmianach personalnych ponownie spotkali się muzycy znani z Partii.

Podobnie jak ich poprzedniczka, Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock'n'rolla, któremu odpowiedzialny za repertuar lider dodaje blasku dzięki przebojowym kompozycjom, dbałości o nowoczesne brzmienie i specyficzne spojrzeniu na rzeczywistość odbijającą się w tekstach grupy. Nie bez powodów także Komety są jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć zagranicą czego dowodem jest album "Story Of Komety" wydany w Meksyku oraz niezliczona ilość nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu od Japonii, USA po Europę...

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów to deklaracje Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość i kolejny krok w pochodzie do serc fanów i krytyków muzycznych.

"Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą, szczególnie tą z lat 50. i 60., ale z perspektywy warszawskiej ulicy. Jednak największym źródłem inspiracji jest popkultura polska" - ten głos Lesława nadal brzmi głośno, a najnowszy siódmy album Komet zatytułowany "Luminal" będzie tego najlepszym dowodem.

Wydawca płyty podobnie jak wszystkich poprzednich albumów zespołów jest szczecińska wytwórnia Jimmy Jazz Records.

Na koncertach fani będą mogli usłyszeć m.in. dwa przebojowe single z najnowszego albumu - Osiemnaste urodziny oraz Mogłem być tobą. Luminal tour niesie za sobą nowe brzmienie jak i nowy image grupy.

Komety występują w składzie: Lesław (głos, gitara, muzyka, słowa) W. Szewko (bass, głos) Arkus (bębny, głos).