Festiwal Literatury dla dzieci w Rumi

Książki, Rumia

Data 07.10.2021
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Rumska biblioteka włączyła się w jeden z największych w Polsce festiwali literatury dziecięcej – Festiwal Literatury dla Dzieci. W 2021 roku odbędzie się jego ósma edycja pod hasłem: Palce lizać! W ramach wydarzenia Stację Kultura odwiedzą Marcin Szczygielski – autor książek dla dzieci i młodzieży oraz Joanna Czaplewska – ilustratorka i graficzka.

 

Marcin Szczygielski spotka się z młodymi czytelnikami w Stacji Kultura 7 października o godz. 9:00. Spotkanie poświęcone będzie książce „Oczy Michaliny”, która nominowana została do nagrody Literacka Podróż Hestii.

Nie wszystko co widzi Michalina jest prawdziwe, a nie wszystko co jest nieprawdziwe jest bezpieczne… Autor zabierze uczestników w świat niesamowitej dziewczynki, która na co dzień widzi rzeczy niezwykłe, o czym jednak nie mówi dorosłym – nie uwierzyliby jej.

Joanna Czaplewska poprowadzi warsztaty ilustratorskie pt.” Faraonki, czarownice, sufrażystki czyli brakująca połowa dziejów”.

Dlaczego wierzono w boginie? Z czego lekarki wytwarzały leki? Jaka była egipska moda i kim były kapłanki? – odpowiedzi na te pytania poszukiwać będą uczestnicy warsztatów, które odbędą się 7 października o godz. 10:30.

Szczegółowe informacje i zapisy: [email protected]

Program festiwalu tutaj