Melanż - wystawa Julii Tymańskiej

Kultura, gdynia

Data 17.09.2021-10.10.2021
Miejsce tuBaza
Adres Al. Zwycięstwa 291
Miejscowość gdynia
Bilety wstęp wolny

Fundacja ~morze oraz tuBaza zapraszają 17 września o godz. 20.00 na wernisaż wystawy Julii Tymańskiej. Cykl prac jest dyplomem zrealizowanym na ASP w Gdańsku na Wydziale malarstwa, w pracowni prof. Henryka Cześnika, obronionym na ocenę celującą.Formy niespójne w treści, na pograniczu figury i abstrakcji – wszystkie jako próby przedstawienia na płótnie własnych doświadczeń estetycznych artystki. Powidoki kultury masowej pomieszane z subiektywną obserwacją otoczenia, redefinicja rzeczywistości.
Już w sobotę Julia Tymańska zapewni Wam prawdziwy melanż. W każdym tego słowa znaczeniu.

Obrazy oraz obiekty prezentowane na wystawie, są tegorocznym dyplomem zrealizowanym na ASP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa.
Prace malarskie wykonane zostały w Pracowni Malarstwa prof. Henryka Cześnika i asystenta dr hab. Jakuba Pieleszka. Aneks dyplomowy, w postaci obiektów przestrzennych wykonany w Pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Roberta Florczaka.

Julia Tymańska (ur. 1997)
Laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 oraz Stypendium Rektora dla najlepszych studentów w 2018 i 2019 roku. Otrzymała również nagrodę specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Wojciecha Fangora. W 2019 odbyła miesięczną rezydencję artystyczną w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia Gdańsk, którą zwieńczyła wystawa Inkubator AIR: „Under Construction”.

Wystawę można oglądać w tuBazie do 8.10.2021 w każdy weekend od 10.00 do 16.00.