Bal Fatalle - Teatr Ruchu Mo-sHe

Kultura, Wejherowo

Data 25.06.2021
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Miejscowość Wejherowo
Bilety 30 zł - uczniowski, 35 zł - ulgowy, 40 zł - normalny

Bal Fatalle” to spektakl taneczny w II aktach, w reżyserii i choreografii Moniki Leśko-Mikołajczyk – choreografki Teatru Ruchu Mo-sHe działającego w Wejherowskim Centrum Kultury. Niezwykle efektowną formę spektaklu współtworzą scenografia i kostiumy autorstwa Joanny Maciejewskiej.

 

Reżyserią światła zajął się Jacek Rogalewski. Kostiumy zostały wykonane przez Bożenę Kulas i Ewę Badziong z pracowni krawieckiej Teatru Miejskiego w Gdyni. Dopełnieniem tej wyjątkowej realizacji są wizualizacje Filipa Borkowskiego. Całość oprawiona jest wyjątkową muzyką Ymy Sumac, Connie Francis, Hazmata Modine, Carlosa d'Alesiio, Alberto Iglesiasa, Yuna Miyake, Sohn, The Cinematic Orchestra czy Art. of Noise. Na scenie zobaczymy wybitnie uzdolnionych tancerzy Teatru Ruchu Mo-sHe.

 

Przenieście się w niezwykły świat zabawy, której nieobca jest również głęboka refleksja. Przybywający na wydarzenie balowicze, w niezwykle barwnych i efektownych strojach, a także maskaradowych maskach, poddają się muzyce oraz niezwykłej atmosferze. Z pozoru niewinny taniec przeradza się z czasem w szalony pęd, kipiący energią i nieokiełznaną euforią. Tańczący niczym zamknięci we śnie unoszą się ponad to, co namacalne, realne, prawdziwe. Jak będzie wyglądać ich przebudzenie? Czym stanie się dla nich bal? - czytamy na stronie Filharmonii Kaszubskiej.

 

Szczegóły znajdują się tutaj.