Rowerowy Maj w Pucku

Sport, Puck

Data 03.05.2021 00:00-31.05.2021 00:00
Miejscowość Puck

Będą pokonywać kilometry na rowerach, hulajnogach czy rolkach i zbierać punkty. W Pucku wystartował Rowerowy Maj – kampania zachęcająca dzieci do aktywności fizycznej. W tym roku w akcji uczestniczyć będzie ponad 1000 osób.

Dzieci, nauczyciele i pracownicy z ośmiu placówek edukacyjnych z Pucka – wszyscy zgłosili się do tegorocznej kampanii Rowerowy Maj 2021. Wiosenna akcja ma zachęcać przedszkolaków i uczniów do wybierania aktywnego środka transportu podczas drogi do szkoły.

– Wielu uczniów czuje się wyalienowanych, brakuje im kontaktu z rówieśnikami, a mozolna praca przed komputerem rozleniwia i powoduje marazm i stagnację. Mamy zatem nadzieję, że właśnie Rowerowy Maj pozwoli naszym pociechom na powrót do aktywności i świeżego powietrza, a zatokowa bryza sprawi że nasze dzieci jak również wszyscy zaangażowani w projekt znów poczują się jak dawniej, a tegoroczna wiosna będzie początkiem powrotu do normalności - mówią organizatorzy akcji rowerowej w Pucku.

Patronem medialnym kampanii jest Nadmorska Grupa Medialna – portal Nadmorski24.pl, Twoja Telewizja Morska i radio Norda FM.