Spektakl dla dzieci - Oswoić nieznane

Kultura, Wejherowo

Data 20.02.2021
21.02.2021
23.02.2021
24.02.2021
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Adres Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 15 zł ulgowy, 20 zł normalny

Spektakl „Oswoić nieznane” Alicji Araszkiewicz skierowany dla dzieci od 6 lat. To historia dwóch sióstr i ich relacji. Spektakl porusza także temat lęku przed ciemnością. Okazuje się, że ciemności boją się nie tylko młodsze dzieci, ale także starsze, a czasami nawet... młodzież. W spektaklu poznajemy rodziców, którzy postanawiają oswoić córkę z ciemnością. Przedstawiają jej więc pewnego, zadziornego jegomościa, który co prawda nie może samodzielnie wypowiedzieć ani słowa, ale za to przy małym wsparciu potrafi opowiedzieć niezwykłą historię.

 

Przedstawienie ma na celu zachęcenie rodziców i nauczycieli do wykorzystywania pacynek w trakcie zabawy i nauki z dziećmi. Mamy również nadzieję, że kiedy widzowie poznają Panią Ciemności oraz Cienie, przestaną się ich bać! Może zbyt dużym oczekiwaniem byłoby, aby relacje w rodzeństwie się poprawiły, ale czasem samo spojrzenie na daną sytuację z innej perspektywy bywa naprawdę pomocne.

W spektaklu bierze udział młodzież z Teatru Na Styku Światów, czyli grupy teatralnej działającej w Wejherowskim Centrum Kultury oraz osoby dorosłe. Swój wkład w spektakl mają także Karolina Szczepańska, która podjęła się skomponowania i aranżacji podkładów muzycznych do tekstów piosenek oraz odpowiedzialna za choreografię piosenki siostrzanej - Elżbieta Czeszejko. Lalki (poza kotem, mamy w spektaklu jeszcze pięć myszy) wykonała Katarzyna Schulz, która pracuje w Teatrze Lalek w Olsztynie. Kostiumy uszyła Joanna Paczoska, a za przygotowanie wokalne odpowiada pracująca w Teatrze Muzycznym w Gdyni - Katarzyna Bierecka. W trakcie spektaklu prezentujemy ilustracje Lilianny Wysokiej oraz Aleksandry Burchardt. Scenografię wyczarowali Mateusz Czech oraz Jacek Rogalewski, który tworzy także oprawę świetlną. Za dźwięk odpowiedzialni są Piotr Smentoch oraz Radosław Bach. Scenariusz, teksty piosenek, reżyserię, ruch sceniczny, projekty kostiumów stworzyła Alicja Araszkiewicz.