MELA KOTELUK

Koncerty, Wejherowo

Data 16.04.2019 00:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Miejscowość Wejherowo
Bilety 69 zł uczniowkie; 79 zł ulgowe; 89 zł normalne

Koncert promujący najnowszą płytę Meli Koteluk Migawka. To już trzecia płyta artystki, a zapowiedziały ją single Odprowadź i Ogniwo.

Migawka ukazała się 9 listopada 2018 roku - to 11 utworów które powstały z dala od codziennego zgiełku. Artystka porusza na płycie trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic.

Muzycznie album jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie 432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury - szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

Można powiedzieć, że „Migawka” to organiczny album – dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe. Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy. –mówi Mela Koteluk.

Dwie poprzednie płyty „Spadochron” i „Migracje” zdobyły status podwójnie platynowych płyt.
„Migawka” – otrzymała nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Album roku – pop alternatywny.

Podczas koncertu usłyszymy piosenki z najnowszej płyty, a także największe hity artystki.