Kwiecień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zobacz również

Bez Jacka i Cztery Pory Miłowania

Koncerty, Wejherowo

Data 04.04.2019 19:00
Miejsce Wejherowskie Centrum Kultury
Miejscowość Wejherowo
Bilety 19 uczniowskie; 29 ulgowe; 39 normalne

Na scenie wystąpi łącznie dziewięciu artystów, powiązanych w dwa zespoły.

Bez Jacka:

- Zbigniew Stefański 
- Horacy Chrząstek 
- Wojciech Sokołowski 
- Mariusz Wilke

Cztery Pory Miłowania:

- Michał Miotke 
- Małgorzata Miotke 
- Malwina Sarzyńska 
- Tadeusz Korthals 
- Patryk Wendrowski

Wspólny koncert potrwa ponad dwie godziny. Będą również utwory, w których składy wymieszają się prezentując wzajemnie swoje treści.

Bez Jacka

Zespół powstał w 1983 roku. Uprawia muzykę tzw. "środka", pisząc muzykę do poezji Leśmiana, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Gałczyńskiego, Tuwima, Wołka, Kubiaka, a przede wszystkim do tekstów lidera tej grupy Zbigniewa Stefańskiego. Grupa zdobyła sławę i uznanie, zwłaszcza w środowisku studenckim, zdobywając nagrody na niemalże wszystkich festiwalach tego gatunku: "Piosenki Studenckiej" - Kraków, "Yapa" - Łódź, "Bazuna" - Gdańsk, "Giełda Piosenki" - Szklarska Poręba, "Śpiewające Żagle" - Szczecin, "Fama" - Świnoujście, "Włóczęga" - Zielona Góra oraz wielu innych.

Korzenie zespołu "Bez Jacka" sięgają początku lat siedemdziesiątych, kiedy to trzej Bracia Stefańscy: Zbyszek, Jasiu i Jacek, oraz przyjaciel Max Ziętek zakładają na kielecczyźnie zespół Kant. Kant zdobywa wiele nagród na festiwalach poezji śpiewanej, Młodych Talentów w Toruniu i Muzykujących Rodzin we Wrocławiu. Występuje w telewizyjnej "Szansonadzie", "Siódemce" i u mistrza Aleksandra Bardiniego. W 1983 roku w "nieznanych okolicznościach" w Gdańsku, zostaje brutalnie zamordowany najmłodszy z braci- flecista, Jacek Stefański. Tak powstaje zespół "Bez Jacka". W ciągu wielu lat istnienia zespołu "Bez Jacka" grało w nim wielu znanych i wspaniałych muzyków: Wojtek Czemplik, Grzegorz Klecha, Stefan Błaszczyński, Jacek Wolski, Waldek Wiśniewski, Marek Majewski, Krzysztof Górski, a w szczególności nieodżałowany Janek Stefański ( 14.02.1996 r. odszedł od nas na zawsze), jeden z założycieli i liderów tej grupy. Charakterystyczne brzmienie "Bez Jacka" to niesamowity tembr głosu Zbyszka, poezja najwyższego lotu w towarzystwie gitary dwunastostrunowej i liryczny flet. Ostatnie lata były dla nas ciekawe i pracowite. W lipcu 2007 r. zrealizowaliśmy nasze marzenie i zagraliśmy w Krakowie koncert z chórem "Voce Angeli" i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Jak zabrzmiały nasze piosenki możecie się Państwo posłuchać na płycie. Równocześnie od początku 2007 roku realizowaliśmy wspólny projekt "Ot tak, po prostu" z gdańskim zespołem Słodki Całus od Buby, gdzie gramy nasze piosenki w brzmieniu rockowym. Po kilkunastu wspólnych koncertach, m.in. na: Yapie , Bazunie, Bieszczadzkich Aniołach, postanowiliśmy wejść do studia i nagrać wspólną płytę. W 2010 roku nagraliśmy tom 2 tego projektu.

Z wielką radością informujemy, że w dniu 15 sierpnia 2009 roku lider grupy "Bez Jacka" Zbyszek Maria Stefański został uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Był pierwszym artystą z naszego środowiska piosenki wyróżniony tak wysokim odznaczeniem.

Program "Bez Jacka" - Dla Martyny składa się głównie z nowych utworów wydanych na nowej płycie zespołu „Wierząc w sny”, choć znajduje się w nim również kilka tych starszych, mniej znanych utworów, a także kilka tych najbardziej rozpoznawalnych.

CZTERY PORY MIŁOWANIA - zespół zawiązany w 2014 roku w wyniku przeobrażenia duetu Michał Miotke i Patryk Wendrowski. Grupa prezentuje poetycki program z muzyką obu założycieli do wierszy Piotra Konczaka, Bogdana Loebla, Edwarda Stachury i Piotra Brymasa. Znamiennym w wyrazie zespołu jest zestawienie lirycznej, poetyckiej treści z dynamicznym brzmieniem, zespołową ścianą dźwięku.
Poetycką intencją Grupy jest dzielenie się słowem ważnym, dotykającym codzienności, spraw ostatecznych i spraw, do których nabieramy sztucznego dystansu, choć dotyczą nas wszystkich.