Grand Prix Trójmiasta

Sport, Trójmiasto

Data 15.12.2018 00:00
Miejsce Różne lokalizacje
Miejscowość Trójmiasto

W grudniu rusza najważniejszy zimowy cykl biegowo-nordicowy w Trójmieście.

 

Mowa tu oczywiście o Grand Prix Trójmiasta i pierwszym starcie w cyklu 15.12 na Wyspie Sobieszewskiej, na który już teraz zapisanych i opłaconych jest, bagatela, 585 osób. Już teraz wiemy, że edycja Grand Prix na przełomie 2018 i 2019 roku będzie rekordowa pod względem frekwencji.

 

W tym roku szaleństwo wokół cyklu rozpoczęło się na długo przed opublikowaniem jakichkolwiek szczegółowych informacji o tej edycji, a naprawdę głośno zrobiło się, gdy organizatorzy zamieścili zdjęcie kolekcji medalowej. Grand Prix Trójmiasta bowiem od początku zaskakiwało kreatywnymi medalami, które składały się w coś interesującego i niebanalnego. W pierwszym roku medale miały wyłamywany środek i tworzyły statuetkę z mapą Trójmiasta, w kolejnym roku trzy medale tworzyły tarczę zegara, do której uczestnicy dostawali mechanizm, rok później sportowcy zbierali części do świecącej latarni, a tym razem przyszła pora na okręt z trzema żaglami – Gdańsk, Sopot i Gdynia.

W tym cyklu każda trasa ma taką samą długość – 8 km, każda też jest przełajowa, tzn. prowadzi po leśnych ścieżkach, plaży lub alejkach z miękką nawierzchnią.

Niektórzy powiedzieliby, że pomysł na organizację zawodów w okresie zimowym jest szalony i wymaga sporej odwagi, ale to właśnie wtedy konkurencyjnych imprez jest mało, a biegacze i kijkarze są spragnieni rywalizacji. Jeśli ktoś powie, że wtedy jest zimno, że w lesie jest śnieg i będzie trudno się przebić, to wystarczy mu pokazać zdjęcie z zeszłej edycji i ze startu w Sopocie, gdzie w totalnie zaśnieżonym i białym lesie tłum biegaczy z uśmiechami na twarzy przemierza kolejne kilometry.

Tym razem zapowiada się jeszcze intensywniej i ciekawiej, częściowo z nowymi trasami, dużą grupą nowych sponsorów i jeszcze większą liczbą startujących w poszczególnych kategoriach wiekowych rozłożonych mniej więcej co 10 lat od 16 do 70+ zarówno w biegu jak i nordic walking. Organizatorzy postanowili jeszcze dodatkowo uatrakcyjnić poszczególne starty i nadać każdej z imprez unikatowy charakter, zatem Gdańsk będzie mikołajkowy, Sopot karnawałowy, a Gdynia walentynkowa.

Kto się odważy powalczyć o medal? Zapraszamy na Grand Prix Trójmiasta 2018/19.

 

strona internetowa: gp3miasta.pl

Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/g/IV_Grand_Prix_Trojmiasta_2018_2019.html