Cztery Pory Roku Vivaldiego - Zima

Koncerty, Gdańsk

Data 03.12.2018 11:15
Miejsce Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Miejscowość Gdańsk

Cykl multimedialnych koncertów przełamujący tradycyjną formułę edukacji muzycznej najmłodszych, wyróżniony honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Cztery Pory Roku Antonia Vivaldiego powstają na oczach dzieci, przy ich aktywnym udziale. Przewodnikami po świecie dźwięków i zjawisk przyrody są teatralne lalki a interaktywna forma koncertu w atrakcyjny sposób przybliża arcydzieła kanonu muzyki.

Premiera widowiska odbyła się 10 października 2016 roku w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Pomysł i organizacja to efekt doświadczenia dwóch muzyków: Natalii Walewskiej i Anny Bony. Do współpracy zostali zaproszeni trójmiejscy aktorzy.

„Święta u Vivaldiego”

Za oknem śnieg i przenikliwe zimno. Na szybach mróz maluje kunsztowne freski, a wiatr rozrzuca śnieżki po partyturze. Zimowa bitwa o najlepsze miejsce na pięciolinii trwa. Tymczasem w domowej izbie wesoło płonie ogień w kominku, roztaczając wkoło przyjemne ciepło. Vivaldi Święta spędza w rodzinnym domu. Będzie snuł wzruszającą opowieść o choince i Świętym Mikołaju, a z pudełek z prezentami odpakuje zimowe wspomnienia. Te najpiękniejsze zawiesi na świątecznym drzewku i ozdobi muzyką.

Scenariusz: Anna Bona, Natalia Walewska
Skrzypce solo / Kierownictwo artystyczne: Natalia Walewska
Aktorzy: Bogdan Smagacki, Maja Gadzińska
Tancerze
Zespół muzyczny

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty edukacyjne w kasach PFB bilet na pojedynczy koncert kosztuje 14 złotych.