Mikołajkowy koncert familijny

Koncerty, Gdańsk

Data 02.12.2018 12:00
Miejsce Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Miejscowość Gdańsk

"Niekonwencjonalna formuła koncertu, zachwycające multimedialne pokazy, pasjonujące połączenie sztuki z nauką"
Entuzjastycznie przyjęta przez młodych melomanów propozycja programowa Filharmonii Bałtyckiej powraca również w nowym sezonie artystycznym. „Kosmiczna Filharmonia” to cykl koncertów, w których wiedza o kosmosie łączy się z edukacją muzyczną. Tym razem zapraszamy całe rodziny do śledzenia muzycznych przygód znanego gdańskiego astronoma w specjalnym odcinku „Mikołaj w Kosmosie”. Sylwetki znanych kompozytorów przybliży dzieciom równie znany Jan Heweliusz, a sala koncertowa Filharmonii zamieni się w prawdziwe kosmiczne obserwatorium. Najmłodsi zobaczą atrakcyjne widowisko muzyczne z udziałem aktorów i muzyków, nie zabraknie również wyczekiwanego przez wszystkie dzieci Św. Mikołaja. Wysoki walor edukacyjny wydarzenia zapewnia zaangażowanie specjalistów z dziedziny muzyki oraz merytoryczne wsparcie ekspertów z Polskiej Agencji Kosmicznej. Koncert polecamy jest dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.
„Mikołaj w Kosmosie”
Heweliusz był nie tylko wspaniałym astronomem, ale także zdolnym majsterkowiczem. Swoje instrumenty do pomiarów i obserwacji nieba sporządził sam. Na dachu kamienicy, w której mieszkał zbudował obserwatorium astronomiczne. Poza pięknie zdobionymi instrumentami do pomiarów skonstruował tak wielki teleskop, że z braku miejsca przechowywał go pod miastem.
Czy artyści muzycy też sami budują swoje instrumenty? Który instrument nie mieści się w futerale i dlaczego nie można go zabrać do domu? Czy Mikołaj umie śpiewać i skąd się wzięła Gwiazda Betlejemska? Stawiamy nietypowe pytania i zaglądamy w najodleglejsze rejony muzyki aby poznać odpowiedzi na temat Wszechświata i nas samych.

W programie m.in.: W.A. Mozart, L. van Beethoven, F. Schubert

Grupa wiekowa: 5 – 10 lat

Czas trwania: 60 minut

Kierownictwo artystyczne: Natalia Walewska
Scenariusz: Anna Bona
Konsultacje POLSA: Przemysław Rudź
Aktorzy: Bogdan Smagacki, św. Mikołaj
Muzycy z Orkiestry PFB

Bilet rodzinny 95 złotych dostępny w kasach PFB

Przy zakupie biletów na co najmniej cztery koncerty familijne w kasach PFB obowiązują następujące ceny na pojedynczy koncert: normalny 12-35 zł, ulgowy 8-25 zł.