Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zobacz również

Spotkanie pt. Trudna droga też jest OK

Inne, Rumia

Data 12.10.2018 18:00
Miejsce Stacja Kultura
Miejscowość Rumia

Stacja Kultura oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych zapraszają 12.10.2018o godz. 18:00 na spotkanie pt. „Trudna droga też jest OK”, którego bohaterami będą: Larrym i Tonia Ugwu.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu pt. „Człowiek Sukcesu”, zainicjowanego przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych.

Larry Okey Ugwu jest zjawiskiem o ogromnej sile oddziaływania. Nie sposób wyliczyć wszystkich jego wcieleń i etapów artystycznych, a także zawodowych. Jest on bez wątpienia jedyną osobą która udowodniła, iż można jednocześnie być artystą i urzędnikiem. Larry Ugwu przeszedł wszystkie szczeble pełnowymiarowego artysty. Jest laureatem wielu konkursów. Zagrał w licznych serialach, filmach i przedstawieniach teatralnych. Występował m. in. na deskach Teatru Wybrzeże, Teatru Muzycznego w Gdyni czy Teatru Capitol we Wrocławiu. Na uwagę zasługują jego niezapomniane kreacje w musicalach „Hair” czy „Sen Nocy Letniej”. Współpracował z takimi muzykami, jak Zbigniew Namysłowski, Leszek Możdżer, Tymon Tymański, Smolik, Przemysław Dyakowski, czy z zespołem Leszcze. Brał udział w nagraniu płyt Smolika pt.: „Smolik”- utwór „Alili”, Leszczy w utworze „Irena moja miłość”, Możdżera pt.: ”Rewizor”, Kury „Polovirus” - „Nie mam jaj”, Dyakowskiego „Melisa”, Tomka Łosowskiegoi wielu innych. 
W 2005 roku wydał płytę „Lustereczko” ze swoim zespołem Ikenga Drummers.

Obecnie Larry jest Dyrektorem Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, ale także założycielem Pomorskiego Stowarzyszenia Integracji Kultur i Sztuki „Jeden Świat” w Sopocie. Jest animatorem kultury, który wciąż aktywnie uczestniczy nie tylko w promowaniu afrykańskiej kultury, ale także kultur i sztuk z całego świata. Poprzez swoją działalność uczy młodzież i dzieci otwartego spojrzenia na różnorodność naszego globu. Dzięki Larremu nasze Trójmiasto zyskało nową wartość w kulturze. I to nie tylko poprzez ogromny wkład w jej różnorodność, ale  także poprzez krzewienie pojęć tolerancji i zrozumienia dla innych kultur i ludzi.

Tonia Ugwu jest pół Nigeryjką urodzoną w Gdańsku, córką Barbary Polkowskiej-Ugwu, absolwentki gdańskiej ASP zajmującej się tkaniną unikatową i Larry`ego Okey Ugwu. Tonia z wykształcenia jest architektem krajobrazu, pracuje również jako fotomodelka. Została twarzą jednej edycji znanego gdańskiego festiwalu „All About Freedom”. Modeling jest jej wielką pasją, to właśnie dzięki niemu odkryła swoją życiową misję – walczyć o równość. Równość, która nie zna płci i koloru skóry.