ERGO Hestia Championships - Mistrzostwa Europy w olimpijskiej windsurfingowej klasie RS:X juniorów i seniorów.

Sport, Sopot

Data 19.08.2018 00:00-25.08.2018 00:00
Miejscowość Sopot

Już w sierpniu na wodach Zatoki Gdańskiej zobaczyć będziemy mogli światowej klasy windsurferów, zmagających się w zawodach ERGO Hestia Championships. Mistrzostwa zbiegną się w czasie z 35. rocznicą powstania sopockiego klubu.

Na wodach Zatoki Gdańskiej zaroi się nie tylko od najlepszych windsurferów w Europie, ale także z innych kontynentów, ponieważ impreza będzie miała charakter otwarty i będą mogli wziąć w niej udział także zawodnicy spoza Europy. Pierwsze wyścigi zaplanowane są na 21 sierpnia.

Sopocki Klub Żeglarski Sopot działa już 35 lat. Początki sięgają 1983 roku, kiedy to zawodnicy i członkowie sekcji windsurfingowej działającej przy klubie „Neptun” w Gdańsku powołali do życia Sopocki Klub Żeglarski. Grupa ERGO Hestia od 16 lat jest głównym i tytularnym sponsorem Sopockiego Klubu. Żeglarstwo jest istotnym elementem życia lokalnej społeczności, dlatego wsparcie trójmiejskiej młodzieży i sportowców wpisuje się w działania z zakresu odpowiedzialności społecznej firmy. Efektem tej współpracy jest wychowanie wielu medalistów żeglarskich mistrzostw Polski, Europy i Świata oraz utytułowanych olimpijczyków.