Październik 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zobacz również

Ruszyły zapisy na piątą edycję AmberExpo Półmaraton Gdańsk!

Sport, Gdańsk

Data 27.10.2018 00:00-28.10.2018 00:00
Adres ul. Żaglowa
Miejscowość Gdańsk

Rozpoczęła się rejestracja zawodników chcących wziąć udział w tegorocznej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk! To wielkie biegowe święto w Gdańsku odbędzie się już po raz piąty. Jubileuszowa edycja gdańskiej imprezy zapowiada się niezwykle atrakcyjnie.

W tym roku, po raz pierwszy biegacze będą mieli do wyboru aż trzy dystanse.

Zawody odbędą się w terminie 27-28 października 2018 r. Start usytuowany będzie tradycyjnie na ul. Żaglowej, przed siedzibą Międzynarodowych Targów Gdańskich – AmberExpo. Atestowane przez PZLA trasy, przebiegające przez główne arterie miasta są płaskie, szybkie i widowiskowe co doceniają sami biegacze, których z roku na rok przybywa. Niewątpliwym atutem imprezy jest usytuowanie mety w gościnnych progach hal wystawienniczych AmberExpo, co przyczynia się do widowiskowości finiszu oraz do zwiększenia komfortu zawodników.

Impreza cieszy się ogromnym powodzeniem, głównie ze względu na lokalizację, mnogość dystansów dla dorosłych i dla dzieci oraz doskonałą atmosferę. Trzy dystanse dla dorosłych oraz trzy dystanse dla dzieci (w ramach imprezy towarzyszącej Amber Kids), czynią z AmberExpo Półmaraton Gdańsk festiwal biegowy dla całych rodzin. Do zeszłorocznej edycji imprezy zgłosiło się ponad 6000 biegaczy. W tym roku, oprócz biegów na dystansach 5 km oraz półmaratonu zawodnicy będą mieli do wyboru również popularny dystans 10 km w ramach tzw. Nocnej Dychy. AmberExpo Półmaraton Gdańsk to zawody skierowane do wszystkich, zarówno biegaczy amatorów, jak i zaawansowanych zawodników. AmberExpo Półmaraton Gdańsk to również różnorodne klasyfikacje, które stanowią doskonałe urozmaicenie biegowych zmagań na poszczególnych dystansach: Firmowa Piątka, Bieg z wózkiem dziecięcym czy Bieg Przebierańców.

Impreza usytuowana w Centrum Kongresowo-Wystawienniczym AmberExpo, to oprócz biegów dla dorosłych i dla dzieci, doskonała zabawa dla kibiców. W halach zlokalizowana jest strefa EXPO, w której znaleźć można produkty wielu Partnerów biegu oraz specjalna strefa KIDS, w której najmłodsi mogą się bawić i aktywnie spędzać czas. Dodatkowo w jednej z hal działa strefa regeneracyjna, w której zawodnicy mogą skorzystać z usług masażystów. Ci, którzy podczas trwania rywalizacji nie będą chcieli opuszczać hali będą mogli śledzić zmagania na telebimie.

Zapisy na AmberExpo Półmaraton Gdańsk ruszyły dzisiaj (19 marca) o godzinie 12:00. Dla pierwszego tysiąca zgłoszonych zawodników organizatorzy przygotowali specjalny rabat. Aby zapisać się na imprezę wystarczy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie zawodów: www.polmaratongdansk.pl. Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć również na facebookowym profilu imprezy www.facebook.com/polmaratongdansk.