Dzielny kapitan Ahab

Inne, Gdynia

Data 04.02.2018 12:00
Miejsce Teatr Gdynia Główna - Gdynia, Pl. Konstytucji 1
Miejscowość Gdynia

Dzielny kapitan Ahab to awanturnicza podróż morska inspirowana Moby Dickiem Hermana Melville’a. Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.

Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

W spektaklu ważną rolę odegrywa sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostaje wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.