Wejherowo: Charytatywne kolędowanie, czyli Festiwal Serc

Koncerty, Wejherowo

Data 21.01.2018 00:00
Miejsce Kościół pw. Chrystusa Króla i bł. s. A. Kotowskiej
Miejscowość Wejherowo
Bilety Wstęp wolny

Po raz kolejny w kościele pw. Chrystusa Króla i bł. s. A. Kotowskiej w Wejherowie odbędzie się "Festiwal Serc", czyli charytatywne kolędowanie. W licznych koncertach będzie można uczestniczyć przez całą niedzielę (21 stycznia). Zwieńczeniem wydarzenia będzie występ zespołu Trebunie Tutki.

Podczas koncertów odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Małgosi Talagi.

Małgosia ma 30 lat, choruje od 6 roku życia, ma niedowłady czterokończynowe. Oprócz tego jest niewidoma i choruje na padaczkę lekoodporną. Małgosia potrzebuje wózka specjalistycznego do codziennego stosowania oraz przenośnej toaletki, potrzebuje również codziennej rehabilitacji.

Program festiwalu przewiduje występy chórów podczas mszy świętych oraz bezpośrednio po nich. W kościele pojawią się między innymi chóry "Laudate Dominum", "Camerata Musicale", "Lutnia", "Adoramus" oraz schola dziecięca "Chrystusowe Owieczki".

Koncert wieczoru odbędzie się o godzinie 19:00. Wystąpi wówczas zespół Trebunie Tutki. Po koncercie organizatorzy przewidzieli licytację min. koszulki z autografami Anity Włodarczyk, Piotra Małachowskiego czy Kamila Stocha.

Trebunie Tutki to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. wystawach światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Program:

[IMG_R]2[/IMG_R]

21 stycznia - niedziela

  • 8.30 - Chór „Laudate Dominum” z Wejherowa, (dyrygent Wiesław Tyszer)

  • 10.00 - Chór „Camerata Musicale” z Wejherowa, (dyrygent Aleksandra Janus)

  • 11.30 - Schola dziecięca „Chrystusowe Owieczki” z parafii Chrystusa Króla

  • 13.00 - Chór „Lutnia” z Luzina, (dyrygent Tomasz Fopke)

  • 16.00 - Chór „Adoramus” z Redy, (dyrygent Gabriela Grygiel - Bagińska)

  • 18.00 - Koło Gospodyń Wiejskich z Bolszewa

  • 19.00 - Trebunie Tutki