My name is Human - wystawa

Kultura, Gdynia

Data 05.01.2018 09:00-21.01.2018 00:00
Miejsce Galeria Debiut
Adres Orłowska 8 (Orłowo)
Miejscowość Gdynia

Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Koło Naukowe Animacji Wydarzeń Artystycznych AWA, Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni oraz uczestnicy wystawy: Katarzyna Gnacińska, Tomasz Konopczyński, Marcin Oleksak, Patryk Liss pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na uroczyste otwarcie wystawy My Name Is Human.

Wystawa MY NAME IS HUMAN prezentuje cztery dyplomy licencjackie Wydziału Sztuki Nowych Mediów (Grafika) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku zrealizowane pod kierunkiem prof. PJATK dr hab. Beaty Cedrzyńskiej. Prezentowane prace łączy głęboko humanistyczne podejście do obranych przez autorów tematów zrealizowanych w formie książki.

kurator wystawy: prof. PJATK dr hab. Beata Cedrzyńska trwanie wystawy: 5.01-21.01.2018 r wernisaż wystawy: 5.01.2018 r godz. 12:20

Kilka słów o uczestnikach wystawy:

Katarzyna Gnacińska jest absolwentką PJATK w Gdańsku, gdzie pod kierunkiem dr hab. Beaty Cedrzyńskiej przygotowała pracę dyplomową pt. "Song of Myself", która w 2016 roku otrzymała wyróżnienie. Jest to praca podejmująca interpretację oraz ilustrację wiersza Walta Whitmana pt. "Song of Myself", zaprojektowana w formie książki. Ilustracje przedstawiają portrety Babci i Dziadka autorki, które w połączeniu z ponadczasowymi słowami poety, stanowią hołd dla życia ludzkiego, poezji Whitmana oraz przede wszystkim, dla człowieczeństwa.

Tomasz Konopczyński ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. Współtworzył studio fotografii dziecięcej, później otworzył własną działalność. Prowadzi liczne szkolenia, w tym kursy w przedszkolach oraz kursy fotografii dla techników weterynarii. W swoim dorobku ma udział w wystawach takich jak "Ilustracja" czy "Na granicy" - w Stacji Kultura w Rumi. Współpracował z teatrem Czwarte Miasto, jego reportaże pojawiały się w magazynie Together.

"Hello my name is human" to osobista przeprawa przez wspomnienia i przemyślenia związane z człowiekiem oraz światem, który go otacza. Zbiór fotografii z zakresu jednostki w społeczeństwie i poza nim, nauki i natury pozwala odbiorcy z dystansu przyjrzeć się najważniejszym aspektom życia oraz chwilę nad nimi zastanowić.

Marcin Oleksak - grafik, ilustrator, absolwent PJATK, który ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku . Na co dzień zajmuje się innowacją wizualną w dydaktyce, tworzy ilustracje oraz infografiki. Projektuje także interfejsy aplikacji, logotypy i systemy identyfikacji wizualnej. Fascynuje go książka jako medium - od teorii literatury po typografię.

"Prezentowana praca dyplomowa to projekt ilustrowanej książki dla dzieci pt. "Piegi". Jest serią portretów dziewczynki przedstawiających w sposób metaforyczny jej zmaganie się z kompleksami i próbę samoakceptacji. Prace zostały wykonane ołówkiem na papierze akwafortowym."

Patryk Liss jest absolwentem PJATK w Gdańsku. Aktualnie kontynuuje swoją edukację na PJATK w Warszawie. W ilustracjach lubi łączyć warsztat rysunku tradycyjnego z technikami komputerowymi. Swoją pracę dyplomową postanowił wykorzystać jako środek do zwrócenia uwagi na problem chorób psychicznych, które w porównaniu do chorób fizycznych są dużo bardziej wstydliwe i marginalizowane. Każda z trzynastu prac ilustruje inną chorobę przedstawioną jako twarz autora opętaną przez jedną z nich, wskazując na to, że każdy z nas może mieć ich cząstkę w sobie.

Galeria Debiut, Gdynia ul. Orłowska 8, czynna: wtorek: 9:00-15:00 środa, czwartek, piątek: 9:00-16:00 sobota, niedziela: 11:00-16:00