TAKE IT EASY

Koncerty, Wejherowo

Data 10.01.2018 19:00
Miejsce Sala Główna
Adres Sobieskiego 255
Miejscowość Wejherowo
Bilety 19 zł ulgowy; 29 zł normalny

Skład zespołu:

  • Joanna Knitter /wokal/
  • Przemek Dyakowski /saksofon tenorowy/
  • Artur Jurek /fortepian/
  • Dominik Bukowski /wibrafon/
  • Janusz „Macek” Mackiewicz /kontrabas/
  • Tomasz Sowiński /perkusja/
  • oraz gość specjalny Wojciech Staroniewicz /saksofon

To grupa grająca w stylistyce swingu. Tworzą ją: weteran polskiego jazzu, saksofonista Przemek Dyakowski oraz młodzi, wybitnie utalentowani trójmiejscy jazzmani. Do udziału w koncertach, jako gość specjalny, zapraszany jest znany saksofonista Wojciech Staroniewicz.

Zespół występował na wielu festiwalach: Jazz w Lesie w Sulęczynie, Gdańskie Noce Jazzowe, Złota Tarka w Iławie, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Jazz w Muzeum (Ostrów Wielkopolski), Festiwal Jazz o Zmierzchu (Olsztyn), Festiwal Jazzu Tradycyjnego (Rybnik), Jazz Nad Odrą oraz grał support dla Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej, Koncertował tez na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych (Gdynia) a także w wielu polskich klubach m.in. warszawskim Tygmoncie, sopockich – Kawiaretonie i Sfinksie, gdyńskim Uchu.

W 2005 r. w sopockim Kawiaretonie zespół nagrał płytę, na którą składają się powszechnie znane i lubiane standardy jazzowe. Krążek ten został dołączony do numeru miesięcznika Jazz Forum i zyskał bardzo przychylne recenzje. W 2012 ukazała się najnowsza płyta zespołu „Take It Easy III” wzbogacona aranżacjami w wykonaniu kwartetu smyczkowego Capelli Gedanensis. „Take it Easy IV” - SWING! To najnowszy album zespołu Przemka Dyakowskiego nagrany live w Radiu Gdańsk i wydany w 2016 roku.