Mikołajki w Stacji Kultura

Kultura, Rumia

Data 05.12.2017 18:00-09.12.2017 18:00
Miejsce Stacja Kultura
Adres Starowiejska 2
Miejscowość Rumia
Bilety Wstęp wolny

Do Stacji Kultura dotarł telegram od samego Świętego Mikołaja – okazuje się, że przybędzie on do Rumi i to na kilka dni. Z tej okazji do wspólnej zabawy Święty zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami.

Oto treść telegramu:

Kochane Dzieci!

STOP

Tu Święty Mikołaj!

STOP

Informuję, że w tym roku, w Stacji Kultura, świętujemy Mikołajki przez kilka dni!

Oto program wydarzenia:

– We wtorek (5 grudnia) o godzinie 18:00 w Stacji Kultura odbędzie się familijny wieczór z filmem niespodzianką! Właśnie tego dnia dolna sala konferencyjna biblioteki przekształci się w salę kinową i w magiczny sposób przeniesie widownię w czas Świąt Bożego Narodzenia.

Gwarantujemy wspaniałą zabawę na seansie zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Tytułu niespodzianki nie zdradzamy, ale możemy szepnąć słówko o tym, że bohater filmu wybiera się w nieoczekiwaną, pełną przygód, podróż, by ponownie odnaleźć sens i magię Świąt Bożego Narodzenia – zachęcają organizatorzy.

W środę 6 grudnia o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż aniołów ceramicznych pt. "Poruszone", który będzie połączony z recitalem zespołu Double Flow, czyli Moniki Białogłowy i Jakuba Hinca oraz Świąteczny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego.

Podczas kiermaszu oprócz aniołów będzie można kupić również kartki świąteczne i ozdoby zrobione przez Teresę Stajnke - uczestniczkę warsztatów ceramicznych prowadzonych przez Beatę Wysocką-Turek w Stacji Kultura – wyjaśniają pomysłodawcy.

Natomiast w sobotę 9 grudnia od godziny 10:00 w wypożyczalni głównej odbędzie się druga część Świątecznego Kiermaszu Rękodzieła Artystycznego oraz, również o 10:00, warsztaty „Wymaluj sobie porcelanę na Święta”, które organizuje StudioB Ceramika. Na zajęcia obowiązują zapisy: [email protected].