Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Kino w Fabryce

Filmy, Reda

Data 30.09.2017 19:00-02.12.2017 19:00
Miejsce Fabryka Kultury
Adres ul. Łąkowa 59a
Miejscowość Reda
Bilety Wstęp wolny

„Pokot”, „Selma” i „Jestem mordercą”. Takie tytuły będzie można obejrzeć tej jesieni w redzkiej Fabryce Kultury, w ramach inicjatywy „Kino w Fabryce”. Wstęp na pokazy jest bezpłatny. Inicjatywa rusza pod koniec września, a kończy się z początkiem grudnia.

Projekcje rozpoczynają się każdorazowo o godzinie 19:00 w Fabryce Kultury, która zlokalizowana jest przy ul. Łąkowej 59A w Redzie. Filmy przeznaczone są dla widowni powyżej 16 lat, a wstęp jest wolny – informuje organizator.

[IMG]2[/IMG]

„Kino w Fabryce” rozpocznie się 30 września od projekcji filmu „Pokot” (2017). Kryminał w reżyserii Agnieszki Holland i Kasi Adamik opowiada głównie o losach kobiety, która dawniej budowała mosty w Syrii, a obecnie uczy języka angielskiego w wiejskiej szkole. Bohaterka często wpatruje się w gwiazdy i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren. W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości, a wszystkich łączy pasja - polowanie. Policja szuka sprawcy, a śledztwo może wskazywać, że myśliwi stali się zwierzyną.

Kolejne spotkanie w ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się 28 października. Wówczas zaprezentowany zostanie film pt. „Selma”. Jest to amerykańsko-brytyjski dramat historyczny z 2014 roku, w reżyserii Avy DuVernay. Obraz przedstawia kulisy i przebieg trzech marszy aktywistów na rzecz wprowadzenia faktycznego równouprawnienia afroamerykanów, zorganizowanych z Selmy do Montgomery w stanie Alabama w 1965 roku. Aktywnymi działaczami murzyńskimi byli wówczas James Bevel, Hosea Williams, Martin Luther King i John Lewis, bohaterowie filmu. Światowa premiera filmu odbyła się 11 listopada 2014 roku, w ramach Festiwalu Amerykańskiego Instytutu Filmowego.

Projekt zamyka pokaz filmu „Jestem mordercą”, który odbędzie się 2 grudnia. Jest to produkcja z 2016 roku w reżyserii Macieja Pieprzyca. Thriller psychologiczny inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat siedemdziesiątych. Janusz Jasiński, główny bohater, jest młodym porucznikiem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet, zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?