Ambedo / Odetta Graskie

Kultura, Ustka

Data 21.09.2017 17:00-29.09.2017 18:00
Miejsce Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a
Miejscowość Ustka

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na wernisaż wystawy AMBEDO zrealizowanej w ramach rezydencji artystycznej Odetty Graskie, który odbędzie się w czwartek 21 września 2017 r. o godz. 17:00 w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ul. Zaruskiego 1a w małej galerii na I piętrze.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających codziennie między 22 a 29 września 2017 r. w godz. 10:00-18:00. WSTĘP WOLNY.

Czy potrafisz się wyciszyć i wsłuchać w to, co chce ci powiedzieć świat? Pozwolić, by wyjawił ci on swoje tajemnice? A gdyby tak las mógł powiedzieć ci to, czym najbardziej chciałby się z tobą podzielić?

Zapraszam do Centrum Aktywności Twórczej na nową wystawę pt. Ambedo, której tematem będzie wyciszenie – choćby krótkotrwałe – i skupienie. Ambedo to rodzaj melancholijnego transu, całkowitego pogrążenia się w ulotnych wrażeniach zmysłowych – w doświadczeniu istnienia, wyciszenia, nabierania oddechu. Wybrałam się do lasu za miastem, by w jego cichej, spokojnej przestrzeni odnaleźć świętość codziennej czynności oddychania, jak drzewo. My także niczym drzewa tkwimy w jakimś świecie, który odbieramy za pomocą danego języka i sposobu myślenia. A jeśli drzewa mają własne języki i sposoby myślenia? Z pomocą wyobraźni stworzyłam osobistą interpretację lasu. Powstały istoty, jak ty lub ja żyjące i przemierzające świat po swojemu. Zapraszam na wystawę interaktywnych drzew. Możesz je dotknąć i być może wyobrazić sobie ich sekretne życie, zanurzyć się w cudzie istnienia.

Odette Graskie jest młodą artystką urodzoną w Johannesburgu w RPA. Absolwentka Uniwersytetu w Petorii, związana z End Street Studios przy August House. Graskie opowiada historie z wykorzystaniem różnych mediów, takich jak tkanina artystyczna, malarstwo i rysunek.