Podróżnik, który stał się pielgrzymem

Kultura, Gdańsk

Data 29.03.2017 18:00
Miejsce Empik Galeria Bałtycka
Miejscowość Gdańsk

Zdobył dwa bieguny, przemierzył prawie cały świat, jako podróżnik osiągnął wszystko. Mimo wszystko jako człowiek nie poznał odpowiedzi na najprostsze pytanie – „kim jestem?”. Marek Kamiński w bardzo osobistej rozmowie z Joanną Podsadecką po raz pierwszy opowiada o wędrówce w głąb siebie. Z okazji premiery „Idź własną drogą” (Wydawnictwo WAM) autorzy spotkają się z czytelnikami 29 marca w salonie Empik Galeria Bałtycka w Gdańsku.

„Czasem trzeba przejść daleką drogę, żeby dojść do samego siebie.” - tak swoją ostatnią wędrówkę podsumowuje Marek Kamiński. Relację z podróży w głąb siebie polarnik postanowił zdać Joannie Podsadeckiej. Jej droga prowadzi poza sukcesy i osiągnięcia, do poznania tego, co w życiu najważniejsze. W intymnej książce Kamiński dzieli się swoimi wewnętrznymi zmaganiami i odkryciami. Jaka jest tajemnica jego życiowej filozofii? Co go inspiruje? Skąd czerpie siły? Odpowiedzi czytelnicy znajdą w „Idź własną drogą”.

Marek Kamiński – polski polarnik i podróżnik. Poza zdobyciem dwóch biegunów, wspiął się na Mont Blanc, Kilimandżaro i przeszedł Pustynię Gibsona w Australii. Studiował filozofię oraz fizykę na Uniwersytecie Warszawskim. Jest założycielem Instytutu Marka Kamińskiego i Fundacji Marka Kamińskiego.

Joanna Podsadecka – dziennikarka, pisarka. Współtworzyła bestsellerowe książki ks. Jana Kaczkowskiego: „Grunt pod nogami” i „Dasz radę”.

29 marca, godz. 18:00 Empik Galeria Bałtycka Gdańsk, al. Grunawaldzka 141